Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alcatel 4200E pojęcie baz :) ?

10 Jan 2006 13:21 1074 3
  • Level 9  
    Witam, wszystkich jako totalny początkujący w administracji tą centralą mam pewien kłopot z usystematyzowaniem wiedzy ( pojęć) oczywiście całą widzę czerpię jak dotąd z forum i internetu. Centralkę już ktoś dawno temu skonfigurował i jako tako działa jednak przeglądałem jej konfigurację (udało się dzięki programowi pcmmc i ludziom życzliwym z forum) i napotkałem na pewien dylemat w pozycji abonencji jest adres fizyczny pod który jest podpięty dany numer EDN ma to mniej więcej postać :

adr. fiz nr EDN terminal ...................
    .
    01-002-1 515
    .

01-004-1 540 .........................

dotąd zrozumiałe na karcie obsadzonej w slocie pierwszym pod jej 4 port został podmapowany numer 540 ( mam nadzieję że dobrze to rozumiem :) )

następnie przez ciekawość zajrzałem do planu numeracji wewnętrznej

tam znalazłem zapis :

funkcja start koniec baza NMT Pryw

abonent 515 515 217 zostaw nie
    .
    .
    abonent 538 541 224 zostaw nie

Wcześniej wyczytałem, że numery baz są przyznawane z automatu na podstawie kolejności obsadzanie slotów kartami rozszeżeń poczynając od numeru 110 . Nie bardzo potrafię sobie wytłumaczyć numer bazy przypisane do tych ( zakresów ) numerów , a może zupełnie coś mylę :) karta rozszerzeń na 1 slocie to DLC16

Please może ktoś potrafi mi w łopatologiczny sposób wytłumaczyć jak obliczyć ( odczytać , wyznaczyć ) numer bazy oraz co oznacza parametr NMT w planie numeracji

Z góry dzięki

Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 21  
    W Twojej centrali strasznie ktoś mieszał, ja zawsze robię tak że EDN odpowiada Bazie, wtedy nic sie człowiekowi nie pieprzy :)
    Baza jest jakby wirtualnym numerem który jest odniesieniem we wszystkich planach numeracji.
    Ciężko to tak łopatologicznie wytłumaczyć ale zasada jest dosyć prosta.

Bonmis
  • Level 11  
    arturos2 spotkamy sie przy wymianie procka to Ci wszystko wytłumacze przy sofcie. :).

mariusz
  • Level 15  
    Baza to przypisane pozycje hardwareowe numery tzw opisy portów.
    Np. zaczynają się od 110 i ich numeracja jest ciągła i niezmienna. Można przypisac im numerację abonentów która jest zmienna.

Masz numer wenętrzny 225 na porcie bazy np. 125.
    Jest to logiczne , ponieważ to baza zachowuje usługi np DDI a nie numer abonenta.

Jeżeli z jakichs powodów zmieni się Twój numer abonencki (wewnętrzny) to nie zmieni się numeracja zewnętrzna DDI, a więc nadal dodzwonią się do Ciebie klienci z zewnątrz na ten sam numer miejski.

Bazy mają swój zakres numerów i tylko w tej ilości możesz sie poruszać