Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinia o wynalazkach(kolumnach) z Allegro...

10 Sty 2006 23:24 1731 23
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Ciężko podejść do takiej kupy bzdur bez emocji. Jednak:

1 hi-end na stx noże wzbudzić tylko politowanie
    2 cięcie GDN-20-80-8-SC na 6000hz to jakieś nieporozumienie
    3 GDN-20-80-8-SC w bass-reflex to wielkie nieporozumienie
    4 Zwrotnica samochodowa w hi-end wygląda dziwnie
    5 "W całej komorze basowej zostały skutecznie wyeliminowane fale stojące, dzięki czemu membrana głośnika praktycznie się nie porusza" ze co ???
    6 jakim cudem 2 x 83dB = 97dB
    7 twórca tego fascynującego tekstu zna troszkę terminologii i pojęć dotyczących tego tematu ale chyba nie wie co one tak naprawdę oznaczają.

Wartość tego cuda z jednej strony wynosi tyle co wartość części które udało by się odzyskać z drugiej tyle za ile tej sprzęt zostanie zlicytowany.
  • Poziom 27  
    "ystem średnich tonów, pracuje na dwóch 20 centymetrowych głośnikach typu STX i posiada również komorę typu Bass-Reflex z dwoma portami powietrznymi, co pozwala na wydobycie nawet najmniejszych basów w średnich tonach"

Smiać sie czy płakać? Wszyscy wiemy ze stx ma złe średniawki więc żadna profesjonalna firma to to niejest.

Kolejny śmieszny cytat,a moze jakać nowa teoria i prawa fizyki? "Bass-Reflex o średnicy aż 16cm!!! Co pozwala na wydobycie z głośnika ogromnej mocy ciśnieniowej"
  • Poziom 30  
    Hi,
    a mnie bardzo podoba sie ta czesc opisu
    " głośnik wysokotonowy - kopułkowy, który jest chłodzony ferrofluidem, co pozwala na wydobycie z głośnika strasznie wysokich i soczystych tonów! Komora systemu wysokotonowego, jest w całośni wypełniona materiałem dźwiękochłonnym, co skutecznie pozwoliło na wyeliminowanie fal stojących jak również echa wysokotonowego, które w wielu przypadkach konstrukcji kolumn jest poważną wadą, dającą się we znaki, nawet amatorom muzyki. "
    Absolutny Hi-End. Nastepny bajkopisarz - amator na Allegro, ale tego jest tam cala masa.
    Zapomnij o tym zestawie.

Pozdrowienia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Witam kolegów szkoda co kolwiek w tym temacie pisać , ale przyznam jedno że gosć naprawde jest mistrzem w pisaniu bajek ! a swoja drogą to ciekawe z kąd wie że 2 głosniki daja wiekszą efektywność hmmm - może to ktos z elektrody ..........

pozdrawiam marniu
  • Poziom 26  
    Temat założyłem właśnie dla tego bajkopisarza(żeby go trochę przestraszyć), i dla ostrzeżenia ludzi.
    ;-)
    Inspiracją było to:
    http://felektr.katalogi.pl/temat9553/

Allegro powinno takich delikwentów BAN-ować.

Szkoda, że na samym Allegro nie ma forum dyskusyjnego, gdzie można by natychmiast takich cwaniaczków "zjechać" w góry na dół i nie dać im tak łatwo zarobić...
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Po moim poście powiadomiłem tego Pana o mojej wypowiedzi aby mógł się do nie ustosunkować.
    Oto odpowiedź którą otrzymałem:

"Witam
    Niestety nie wypowiem sie bo nie mam konta na elektroda.pl. Może z czasem założę....
    Tak tylko pare słów dla Pana...... aukcja była wystawiona jakieś 2-3 miesiące temu, takze w chwili obecnej jest nie aktualne praktycznie nic co z tego pisałem ...... Trzeba czasami dorosnąć do wielu rzeczy, jak również do projektowania systemów dźwiekowych. Nie ma sensu wrzucać takich opisów, bo chyba mija się to z celem..... Już to zrozumiałem.
    Nie wystawiam juz takich "awangardowych" aukcji i co najwazniejsze, nie rozglądam się już po Ałardach i Hansenach - dojrzałem do wyższych półek, także w sumie po temacie :)
    Pozdrawiam serdecznie!"
  • Poziom 25  
    Tak, ale najgorsze jest to, że ludzie się na tej aukcji "zabijają" o te kolumny, przebijają i przebijają. Jak by to nie można było pogrzebać w necie <już nie mówie o zaglądaniu na tak wspaniałe forum jak to :P> i poczytać co jest warte uwagi, a co nie :). Ładna fotka, parę nie zrozumiałych "fachowych" <hahaha> terminów i już leci im po nogawkach :] z podniety.
  • Poziom 24  
    Wspaniałe i pełne profesionalizmu podejście do zawierania transakcji, błyskawiczny i miły kontakt, takiej współpracy życzę wszystkim allegrowiczom. !!goraco polecam!! KOLUMNY PO PROSTU GRAJA ZAJ*******!!!!! :)))))))))) <----- I oto mamy komentarz zadowolonego klienta, ktory zakupil te sprzeciory za 1 kilo polskich złotówek... jakieś komentarze??
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Ten koleś jest chyba jakiś ułomny. Przynajmniej na to wskazuje jego nikła umiejętność wypowiadania się.
  • Poziom 43  
    hmm jaki to Hi End jak te pasma przenoszenia sa bardziej nierówne niż w byle jakim głosniku telewizyjnym.

Z tym kupowaniem
    To chyba sciema moim zdaniem prawdopodobnie jego sprzedaz wykonana została przez drugie konto, którym sypie sobie pozytywy, i sprzedaje co popadnie.
  • Poziom 24  
    Raczej mu sie nie oplaca na tym pozytywy zbierać, bo za każdym razem musi płacic prowizje, a od 1 k zl bedzie juz dosc duża
  • Poziom 43  
    No wlasnie dostałem od kogoś majla, na którym pisze, że niby te kolumny sa pełno pasmowe (no bo są tyle że pasmo jest krzywe i nierowne jak w tanim HiFi sprzed 10lat)
    Ale dostałem odpowiedź że sa pełno pasmowe, bo głosnik basowy jest szerokopasmowy co za bezsens. Jak STX GDN jest szerokopasmowy to na Tonsil 20/80/2 można odtwarzac ultradźwieki.
  • Poziom 24  
    Chlopaki spokojnie:)
    Juz tego Pana z pierwszego linku naprowadzamy na normalna droge na audiomani:)
  • Poziom 27  
    Dla mnie takie coś jest bardzo smutne, a tego typu opisy wywołują we mnie mimowolny odruch wymiotny. Jednak ci, co kupują są zadowoleni i rodzi się pytanie, czy nie słyszą ?

Szczerze, nie wiem jak to sensownie skomentować, wszystko już chyba zostało powiedziane. Szkoda, że ludzie nadal lecą na kolorowe membrany, dużo głośników i takie szczodre rzucanie epitetami. Boli mnie, bo polski rynek audio mógłby się rozwinąć, przecież jeszcze 'raczkuje'. Są pewne zawiązki dobrych firm, ale wiele da się zrobić. W przyszłości czeka nas być może Polski Sonus Faber, ale patrząc na takie coś nie wróżę im sukcesu, bo ludzie wolą superekstra konstrukcje typu "basss i sopran dzwiek jest czysty maja pełne pasno przenoszenia ".

Po prostu nijak się wybić, bo przcież nie zaczyna się od rynku koneserów.
  • Poziom 19  
    Ręce opadają a szczegulnie po zobaczeniu drugiej aukcji którą znalazł Arnold_S. wiedziałem że są ułomni ludzie ale że asz tak że chcą kupić takie coś pierwsz aukcja rozumiem metalowe błyszczące bajery i opis laicy i dresy pujdą na to. No ale ta 2 aukcja i ten tekst na dole cena za 2 kolumny to 600zł ło i materiały są bardzo drogie ciekawe co 2 piezaki po 3zł czy alpierdo szerokopasmowa kicha którą morzna już dostać za 39zł a morze to ta buda z kawałka wiura i starej wykładziny ze śmietnika :)
  • Poziom 14  
    Wymiękłem z tego<lol2> po 1 to nie gra po 2 to nie wygląda a po 3 tumany wciskają ludziom bajki a ludzie w to wierzą. Wystarczy napisać że jest super extra zaj... bas i że kolumny mają po 2x300W i każdy na to poleci!!! Wiem dobrze co to znaczy bo mam takich kolegów którzy czym wiecej watów mają w kolumnach tym lepiej i mocniej one dla nich grają:/ Ale to naprawdę mnie rozśmieszyło że ze srednio tonowca jest bas<lol2> tuman i jeszcze raz tuman! Założe się że jak ktoś by zrobił piękne kolumny DIY np. na teslach i napisałby że mają one np. 80w rms i powiedzmy 92db srawności a kolejny koleś zrobiłby kolumny na alphardach, hansenach itp i podał że mają moc np. 2x500W to ciekawe które kolumny byłyby lepsze:?: mogę sobie dać uciąć rękę że ludzie będa się zabijac o to 2x500<lol2>
  • Poziom 43  
    na teslach też Ciężko uzyskać 92dB... tesle głównie inwestują w pasmo przenoszenia. No chyba że bedziesz miał ARn 312 - to sa dość drogie głośniki ceny podobne do GDN 30/80 z tonsila

No i moc tez mają sporawą miałoby to z 92-93dB/1W i 300 Watów.

Z tesli uzyskałbys co najmniej tyle jakbyć dał ARZ 6604 x2 ale znowu inna skuteczność. Gośniki te są szerokopasmowe, i w porównaniu do tych STX z allegro podobne jesli chodzi o nieliniowość .

W domu nie wazna jest skutecznosć ani moc, w domu ma grać przede wszystkim ładnie.
  • Poziom 17  
    z tubą to w regulaminie forum powinien widnieć zapis iż: 'kto nie wie czym jest tuba nie ma praw do kożystania z serwisu. Błędne użycie tego słowa poniesie za sobą usunięcie uzytkownika z forum' :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    O nie nie nie!!!!

Opinia o wynalazkach(kolumnach) z Allegro...