Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cinquecento wymiana przewodów hamulcowych

kiciak85 11 Sty 2006 08:13 7308 8
  • #1 11 Sty 2006 08:13
    kiciak85
    Poziom 14  

Witam

od niedawna z moimi hamulcami jest coś nie tak, gdy wsiadam do samochodu (mowa tu o zimnym silniku) i naciskam pedał hamulca to on ani drgnie, jak go odpalę i ruszę to za pierwszym wcisnięciem pedału nie chamuje, muszę go "pompować" kilka razy, później działa normalnie, aż do momentu jak samochód będzie stał przez jakiś czas i silnik znów będzie zimny

........sory za posta dopiero teraz zauważyłem że temat musi być związany z elektroniką:cry:

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 11 Sty 2006 10:08
    daro105
    Poziom 12  

sprubuj wymienić płyn hamulcowy i sprawdź czy żaden przewód elastyczny nie jest gdzies spuchnięty

0
  • #3 11 Sty 2006 10:45
    pawelsiara74
    Poziom 22  

Witam
    Ja bym tutaj się skoncentrował raczej na serwem.... po odpaleniu serwo zaczyna działać więc trzeba sprawdzić czy serwo jest sprawne a co do tego że za pierwszym razem nie ma hamulca to wygląda tak jak by były zapowietrzone wieć sprawdź czy nie ubywa płynu i czy niema zadnego wycieku z układu hamulcowego. A jak juz hamulce są dobre to pedał hamulca lekko chodzi??
    Pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 11 Sty 2006 11:00
    kiciak85
    Poziom 14  

działać działają, ale odnoszę wrażenie że wcześniej lżej mi chodził pedał hamulca, teraz tak jakby miał opory z odbiciem

0
  • #5 11 Sty 2006 11:10
    pawelsiara74
    Poziom 22  

Witam
    Sprawdź wąż który idzie do serwa czy nie jest czasem pękniety.... a skoro wydaje Ci sie że kiedys lzej chodziły to wydaje mi sie że serwo padło chyba że jest uszkodzony wąż... a swoją droga to hamulce tez mogą być zapowietrzone... a jak hamujesz to jak sie zachowuje samochód?? wszystkie koła równo biorą?? tzn tył ma brac później ale chodzi mi o to czy przy hamowaniu nie ściąga w lewo lub w prawo??
    Pozdrawiam

0
  • #6 11 Sty 2006 12:10
    kiciak85
    Poziom 14  

ciągnie mi go na prawo, wniaskując - tył w lewo, żekłbym że mogło by mnie nawet obrócić

0
  • #7 11 Sty 2006 13:11
    gordon1
    Poziom 14  

Witam, z tego co opisujesz wnioskuje ze masz zapieczone tłoczki (w tym okresie czesto sie zdarza woda i sol ) lub zapowietrzony układ bez ubrodzenia raczek sie nie obejdzie , jesli tego nigdy nie robiłes proponuje jechac do mechanika bo sam i tak nie dasz rady z odpowietrzaniem (chyba ze masz specjalną pompe). POwodzenia .:D

1
  • #8 11 Sty 2006 13:14
    pawelsiara74
    Poziom 22  

A więc tak... proponuje spardzić Ci cały układ hamulcowy bo cos mi się wydaje że będa pozapiekane cylinderki.... porozbieraj wszystkie koła posparwdzaj czy cylinderki dobrze pracują... jeżeli z tyłu będzie któryś cylinderek zapieczony albo będzie ciekł to proponuje odrazu wymienić na nowy(koszt niewielki bo w granicach 12zł jeden) sparwdzić szczęki i bębny z tyłu z przodu spardzić stan klocków, tarcz i tłoczków czy nieciekną i czy nie są czasem zpieczone jezeli cos jest z ni mi nie tak to zestaw regeneracyjny musisz kupic porozberać poprzeczyszczać drobnym papierem sciernym i poskładac na koniec posmarowac wazyliną techniczną, sparwdź jeszcze pompe czy czasem nie jest zapieczona miałem podobny przypadek kidyś że pompa nie odbijała niestety pompy już sie nie opłacało regenerowac nowa kosztuje w granicy 45zł serwo tez musisz sparwdzić... spardź jeszcze drożność całego układu tzn wszystkie rurki może czasem któraś być zatkana i też przez to może ściągać.... no i oczywiście do tego wszystkiego to nowy płyn hamulcowy trzeba zalać!!!
    Pozdrawiam i powodzenia

0