Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uprawnienia SEP

Rino3310 24 Kwi 2003 22:01 28139 16
  • #1 24 Kwi 2003 22:01
    Rino3310
    Poziom 10  

Chcialbym sie pochwalic ze w dniu dzisiejszym zdalem egzamin sepowski i posiadam uprawnienia do prac przy nap do 1000V.

Kazdego kto zastanawia sie nad zdawaniem owych uprawnien, zachezam do tego bo to nie jest nic strasznego( jak by sie moglo wydawac).

Powodzenia dla wszystkich " Zdających"

Ps: jutro obrona Pracy Wrrrrrrrrrrrrrrr

0 16
  • #3 24 Kwi 2003 23:22
    BadDog
    Poziom 15  

to ja sie pochwale, mam uprawnienia do 220 kV i parę innych kratek zaznaczonych. Jak wspominałeś nie takie straszne jak się wydaje

0
  • #4 25 Kwi 2003 15:48
    Rino3310
    Poziom 10  

no to gratuluje koledze, ja na takie nap musze jeszcze poczekac, a do moich kratek moge jeszcze zaznaczyc, oswietlenie, silniki, i prostowniki ::))))))

0
  • #5 20 Mar 2004 09:41
    MIXTERek
    Poziom 11  

Hehe no to brawo. U mnie komisja trochę krwiożerczo była nastawiona, niestety i niczego nie odpuściła. Wiec powiedziałem, że chciałbym przenieść egzamin no i to uczynili chwaląc mnie :)

charm_spider

0
  • #6 30 Mar 2004 00:48
    krzysiek1234
    Poziom 11  

mam pytanko jak iwyglada przygotowanie do taiego egzaminu bo tez bym chcial zrobic i przede wszystkim do kogo sie z tym zglosic
    ;d
    pozdraiwm i gratuluje koledze :)

0
  • #7 30 Mar 2004 02:29
    Robert B
    Poziom 43  

:arrow: Rino3310
    Jak wyglądałeś tak na egzaminie jak na tym logo to mogłeś być nawet niemową :lol: :lol: :lol:

0
  • #8 30 Mar 2004 08:45
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam
    uprawnienia do 1KV to w zasadzie bajka :)
    bynajmniej u mnie - pytania związane były z pracą jaką się wykonuje, mozna powiedzieć dziecinnie proste :) - podobnie wypowiadały się znajome mi osoby.
    sytuacja jest już trudniejsza, jeżeli jeszcze robimy pomiary, a kosmos to uprawnienia do napiecia bez ograniczeń - jedzie się na kurs kilkudniowy (nie pamietam czy nawet 2 tygodnie), który jest zakończony poważnym egzaminem - nie zawsze wszyscy go zdają :(
    pozdrawiam

0
  • #9 30 Mar 2004 08:54
    kursant
    Poziom 17  

U nas w pracy wymyśleli że mamy mieć uprawnienia eksploatacyjne no i dozorowe oczywiście więc musimy mieć 6 słownie sześć uprawnień. Jedynie egzaminatorzy są gośćmi z głową więc zdajemy jeden egzamin ( czyli w sumie trzy) no może nieco poszerzony a uprawnienia wydaję D i E! W innych zakładch jak się ma D to już E nie wymagają u nas niestety potrzebne są oba typy uprawnień!

0
  • #10 30 Mar 2004 09:27
    sieger
    Poziom 24  

A moglibyście powiedzieć na ile rośnie stopień trudności przy urządzeniach napędowych przy zakresach 50-250kW i 250 wzwyż?Co prawda chyba w połączeniu z uprawnieniami do 1kV ma to średni sens, aleee...chciałbym wiedzieć jak to jest z trudnością zanim zdecyduje podejść do tematu.

0
  • #11 30 Mar 2004 21:04
    lechm56
    Moderator

ku_kursant napisał:
    U nas w pracy wymyśleli że mamy mieć uprawnienia eksploatacyjne no i dozorowe oczywiście więc musimy mieć 6 słownie sześć uprawnień. Jedynie egzaminatorzy są gośćmi z głową więc zdajemy jeden egzamin ( czyli w sumie trzy) no może nieco poszerzony a uprawnienia wydaję D i E! W innych zakładch jak się ma D to już E nie wymagają u nas niestety potrzebne są oba typy uprawnień!

Uprawnienia"D"- dla osób dozoru.
    Uprawnienia"E"-dla osób wykonywujących prace (nazwijmy to fizyczne)
    Wniosek jest taki,iż trzeba posiadać oba uprawnienia ,chcąc wykonywać pracę całościową samodzielnie.

0
  • #12 15 Paź 2005 11:32
    BolzZ
    Poziom 26  

witam.
    odkopuje temat, bo chcialbym sie dowiedziec jakie sa rodzaje tych uprawnien do 1kV. slyszalem ze jesli przed egzaminem zaliczy sie praktyke u elektryka to dostaje sie uprawnienia o szerszym zakresie niz tylko po kursie...
    ile w tym prawdy, i o co dokladnie moze chodzic?

0
  • #13 28 Lip 2007 21:50
    __Pablo__
    Poziom 2  

witam

ma ktoś jakieś materiały potrzebne do egzaminu na "D" do 1kV?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

0
  • #15 30 Lip 2007 13:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 31 Lip 2007 21:12
    __Pablo__
    Poziom 2  

to zależy na jakiego egzaminatora trafisz. Jeżeli wykonujesz pomiary to nie powinieneś mieć problemów a jeżeli nie to musisz wiedzieć w teorii jak sie je wykonuje. Zależy jaki chcesz zakres uprawnień pomiarowych, czyli musisz sie liczyc z tym że jeżeli chodzi o pomiary to musisz wiedziec jak je robic. Jesli bedziesz chciał miedzy innymi urządzenia piorunochronne a wyłożysz sie na tym to ci tego nie zaliczą a pozostałe (jesli zaliczysz) bedziesz miał w uprawnieniach. Jesli za bardzo namieszałem to sory. Padam.
    Pozdrawiam

0