Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GDWT firmy STX - który wybrać???

11 Sty 2006 15:29 771 4
  • Poziom 18  
    Witam!
    Męczy mnie od dluzszego czasu czym roznia sie poszczegolne modele GDWT z oferty STX-a?
    Sa wlasciwie 2 modele o jednakowej mocy. Kazdy z nich wystepuje w wersji 4 lub 8 OHM. Mnie sie wydaje ze ze wzgledu na wysoka efektywnosc z reguly kupowac nalezy wersje 8OHM, jesli nie to mnie poprawcie prosze...
    Ale czym 8-150-8PJ rozni sie od 9-150-8PJ ???Wiem ze wygladem- bo slepy nie jestem :) Ale czy oprocz wzgeldow estetycznych istnieje jakas roznica?
    Jesli kots moze sie z wlasnego doswiadczenia wypowiedziec na ten temat to zapraszam! :D
    Zastosowanie to oczywiscie budzetowe kolumny estradowe i czasem cos do domu na imprezy.
    Ten okragly jest ladniejszy, szczegolnie do domu... A na estrade?
  • Poziom 24  
    bylo o tym sporo tematow. To są takie same głośniki i różnią sie tylko obudową. Był polecany tylko jeden z nich, bo drugi ma słabszą obudowe i potrafi sie złamac w kolumnie, jeśli beda dziala przeciążenia mocniejsze. Poszukaj w DIY, zdaje sie temat Sound Wave'a zestaw 2+1. Zreszta bylo o tym kilka razy. Z praktyki to ci nie wpoeim bo nie znam ich:)
  • Poziom 40  
    okragly jest lepszy mechanicznie, elektrycznie to to samo. Glosnik tani i chalasliwy niestety sporo znieksztalcen dlatego ponizej 4khz nie warto go sluchac mimo ze nizej dos mocno gra.
  • Poziom 18  
    Dzieki!
    Wobec tego raczej wybierajac skusze sie na okragly :)
    Z reszta ladnie wyglada nawwet a cena ta sama :)
    Pozdrawiam!!!

• Spec od akustyki
    A co do jego efektywności, to zalezy do czego ma byc zastosowany. Jeżeli do domu, to nie warto, żeby się wybijł ponad resztę zestawu. Jeżeli reszta ma 4ohm, to wysoki 8ohm stłumi sie o około 3dB. Można to równiez załatwić tłumikiem rezytorowym. Według uznania.