Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 106 problem "zacinania się biegu"; jaka to

11 Sty 2006 18:08 5364 6
  • Poziom 1  
    Mam peugeota 106 1.1 rocznik 95. Dwa razy juz mi się zdarzyło że przy przejściu z 3 lub 4 (ok 60-70km/h) na luz auto dalej mialo bardzo wysokie obroty, tak jakby bylo dalej na biegu (strasznie wylo). Ponowne wrzucenie na bieg i wyrzucenie na luz nic nie dalo (stalam na swiatlach), dopiero trzeba bylo ruszyc. Co to może byc?

Drugi problem to migająca kontrolka: w instrukcji niemieckiej ma nazwe "motorselbstdiagnose". Jest pomaranczowa, rysunek na niej przypomina jakby jakis silniczek? Znajduje się w prawym dolnym rogu deski.

No i jeszcze spalanie... przejechalam jakies 70km i zżarło ok 1/4 baku....
    (pojemnosc 40-45l)
    Co z tym można zrobic?

Czy silnik krokowy ma jakis na to wpływ, bo niestety niedlugo bedzie do wymiany (czyszczenie styków i reset komputera nie pomogło na dławienie się silnika gdy jest jeszcze nie zagrzany)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Z tego, co piszesz to wydaje mi się ze to coś z sądom lambda. Natomiast, co do pierwszego opisywanego przypadku morze być to wina skrzyni biegów, ale na 100% nie jestem pewien.
    Sprawdź sobie stan i jakość oleju w skrzyni.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    Problem pierwszy - może to być po prostu zacinająca się linka gazu - chociaż mało prawdopodobne w połaczeniu z migającą kontrolką silnika - tu niestety trzeba odczytać kody i podpowie co go boli. Wysokie spalanie może być powiązane z występującą usterką...
  • Poziom 1  
    Witam .Chodzi mi ota pomaranczową lampkę w kształcie silniczka z literka K. Nie mam zadnej ksiazki wiec pytam. Czy powinna sie ona ciagle swiecic a dopiero jej miganie oznacza jakas usterkę? U mnie sie tylko caly czas swieci.
  • Poziom 17  
    W instrukcji podają że jest to zabezpieczenie funkcji silnika. Powinna zgasnąć przy włączonym silniku.
  • Poziom 19  
    Witam poszukaj pod maską z lewej strony zielonego gniazda,2 stykowego daj znać jak odnajdziesz
  • Poziom 15  
    Witam.
    Z opisu wynika ze problem nie dotyczy skrzyni biegów.
    Swiecąca sie kontrolka informuje o uszkodzeniu jakiegoś elementu z osprzętu silnika.
    Trzeba bedzie wydać 50 pln na diagnostykę