Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do nagrywania z kompresją - tuner BT848

DleV 11 Sty 2006 19:00 1904 7
  • #1 11 Sty 2006 19:00
    DleV
    Poziom 11  

Witam!

Windows 2000 prof. SP4, Barthon 2500+, 256MB RAM,

Mam kartę TV - K-World MpegTV Station - BT848. Posiadam oryginalne oprogramowanie lecz jest już trochę przestarzałe. Jak chcę coś nagrać to robię każdą czynność w innym programie: nagrywanie, zmiana rozdzielczości, kompresja. A wszystko przez to że producent dał oprogramowanie bez możliwości kompresji przy nagrywaniu.

Testowałem kiedyś taki programik iVC czy coś takiego, ale go wywaliłem i już nie pamiętam nawet dokładnie jak się nazywał. Jeśli możecie, przypomnijcie jego nazwę - będę wdzięczny!

Proszę też, polecajcie jakieś inne programy - chodzi mi o aplikację prostą, która będzie mogła nagrywać skompresowane klipy (szczególnie chodzi mi o kompresję klipów AVI z możliwością wyboru zainstalowanych w kompie koderów i konfiguracji jakości kompresji).

0 7
  • #3 11 Sty 2006 21:58
    DleV
    Poziom 11  

Coś jest źle, bo przy nagrywaniu omija dużo klatek i w efekcie gubi synchronizację wizji i fonii :idea: Już po kilku sekundach nagrywania. A szkoda bo fajny jest!

0
  • Pomocny post
    #4 11 Sty 2006 22:43
    Rabi2000
    Poziom 13  

To pobaw sie ustawieniami kodekow video i audio. Byc moze za duza kompresje ustawiles i sprzet po prostu nie wyrabia.

0
  • Pomocny post
    #5 11 Sty 2006 22:54
    rybart
    Poziom 22  

Zajżyj do mojego postu (tu masz link) może tam znajdziesz to czego szukasz.

0
  • #6 12 Sty 2006 16:46
    DleV
    Poziom 11  

Rabi2000 napisał:
    To pobaw sie ustawieniami kodekow video i audio. Byc moze za duza kompresje ustawiles i sprzet po prostu nie wyrabia.

Dla nieskompresowanych też tak samo... I dla obojętnie jakiej kompresji też.

0
  • Pomocny post
    #7 12 Sty 2006 21:03
    rybart
    Poziom 22  

Konfigurowałeś i nagrywałeś z IUVCR tak jak opisałem w swoim poście?

Zatem jeszcze jedna ważna informacja, pozostaw w systemie jak najmniej aplikacji pracujących w tle. Najlepszy do zgrywania jest goły system:

- bez antywirusa
    - monitorów systemu
    - komunikatora
    - wygaszacza
    - dostępu do sieci
    itd.
    taka systemowa dziewica

Postaw sobie taki goły system np na drugiej partycji podstawowej.
    Film zapisuj na trzeciej podstawowej zdefragmentowanej partycji NTFS.

0
  • #8 12 Sty 2006 21:19
    tzok
    Moderator Samochody

...a program - VirtualDub (odpalasz oryginalny program, wybierasz kanał, zamykasz go, otwierasz CD, wybierasz capture mode, ustawiasz parametry przechwytywania i kompresji i naciskasz F6).

0
  Szukaj w 5mln produktów