Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka POLAR ARETUZA PDG 385

11 Jan 2006 20:09 3271 9
  • Level 12  
    Włączam pobiera wodę, włącza się grzałka programator pracuje. W pewnym momencie przeskakuje o kilka nazwijmy to zapadek w programatorze i się wyłącza. Tak jakby odłączyć zasilanie. Filtr przeciwzakłóceniowy wymieniony, twarde przewody wymienione, Podejrzewam, że silniczek w programatorze ? lub grzałka , coś w tym stylu. Pomocy !!!
  • Level 31  
    uszkodzony elektrozawór prania wstępnego :)
    TTTM :D
  • Moderator of Electrical engineering
    Czy tak się dzieje na każdym programie? ruchy rewersyjne są?jak się wyłączy,to jak ustawiony jest programator?
  • Level 12  
    Włączam programator na prog. 3, pralka nabierze wodę zrobi kilka obrotów bębnem zaczyna podgrzewać wodę no i przeskakuje o kilka zapadek , a po chwili sie wyłącza. Później trzeba odczekać odpowiedno trochę czasu i można powtórzyć. Na innych programach jest podobnie.
  • Level 31  
    pytanie:
    czy zatrzymanie ma miejsce 8 skoków (zapadek) za pozycją "3"
    czy zatrzymuje się z wodą w bębnie czy ją wylewa i dopiero stop :?
  • Level 12  
    Zatrzymuje bęben razem z wodą, prawdopodobnie jest to 8 zapadek po prog 3 :) Cena elektrozaworu 35 zł, w sklepie są 2 rodzaje także przed zakupem będe musiał wyciągnąć ten rzekomo uszkodzony.
  • Level 31  
    Quote:
    Zatrzymuje bęben razem z wodą

coś tu kręcisz :?
    jeszcze się nie spotkałem z taką usterką w tym modelu pralki
    no bo przecież na logikę:
    razem z wodą się nie zatrzymie tylko pójdzie dalej :D
    a jak wody nie będzie i elektrozawór będzie uszkodzony to wtedy będzie stop i cisza :?
  • Level 12  
    Napisałeś w 1 poście ,że może to być elektrozawór ? Zatrzymuje się razem z wodą na prog 3, po kilku minutach można ją włączyć i ustawić na wypompowanie wody.:cry:

Dodano po 7 [minuty]:

Może jest akis problem z grzałką ? Włączam pralke popracuje chwilę i się wyłącza, odczekam kilka minut i znów mogę wł. poobraca kilka razy i znów się wyłącza.....tak jakby coś się przegrzewało ?? , a może problem z programatorem ??

Dodano po 6 [minuty]:

Pralka stoi u mamy, i ona jej używa. Właśnie się dowiedziałem, że czasami nie może jej włączyć. A chce się pozbyć wody....która wiadomo po jakimś czasie nie pachnie ładnie :cry:
  • Level 31  
    Więc tak:
    -otworzyć drzwiczki i zdjąć sprężynę mocująca fartuch do obudowy
    -zdjąć fartuch z obudowy
    -odkręcić dwa wkręty mocujące zamek drzwi do obudowy i wyjąć go razem z kablami na zewnątrz
    -zewrzeć ze sobą dwa skrajne kable a środkowy zostawić w spokoju i przykręcić blokadę do obudowy
    -poskładać wszystko i odwalić cały cykl prania na 95st.C z praniem wstępnym celem kontroli

Jeśli to nie będzie to to się pomyśli :wink:
  • Level 12  
    W sobotę zrobiłem zgodnie z opisem, miałeś rację. Dla sprawdzenia czy wszystko jest w porządku zrobiłem cały program prania. Wszystko działa jak należy, pozostaje wymiana tego ustrojstwa. Dziękuje serdecznie za pomoc, postaram sie jakoś odwdzięczyć. Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Temat uważam za zamkniety :-) Pralka działa- jak nowa :-)