Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zasilaczem ??

11 Sty 2006 20:21 1131 11
  • Poziom 16  
    Zrobiłem zasilacz taki jak na rysunku, teoretycznie na wyjściu powinno być napięcie 5V ale niestety jest aż 7.5V. Dlaczego tak się dzieje, czy powinienem dać rezystor między mostek a stabilizator??
  • Poziom 22  
    Brak kondesatora dużej pojemności pomiędzy mostkiem a stabilizatorem
  • Poziom 16  
    Jak duży powinien być to kondensator, proszę o wzór na obliczenie tego C
  • Poziom 15  
    Witam kolege:na schemacie brakuje kilku kondensatorów
    1.głowny kondensator zaraz za mostkiem np.2200µ /25V w celu wygładzenia tętnień a przed 7805
    2. producent zaleca podłączenie zaraz do nóżek 7805 małych kondensatorków 100n które nie pozwolą aby stabilizator się wzbudził na wyższych czestotliwościach kondensatorki włącza się nóżka 1 do 2 i nożka 3 do 2
    Teraz opis stabilizatorka: patrząc od góry na stabilizator: nóżka 1 wejście tego napięcia z 2200µ to będzie około 12-14V, 2 nóżka to masa, 3 nóżka wyjście
    3.Kondensatorek około 10µ/10V na wyjściu 7805
    Jeśli transformato na uzwojeniu wtórnym daje według rysunku 10V to na kondensatorze 2200µ powinno być około 13 volt
    proszę nie zapomnieć aby stabilizator przykręcić na radiator bo z niego można pociągnąć tak producent gwarantuje około 1A przy bardzo dobrym chłodzeniu a i wtedy transformator musi mieć około 1,5A
    i teraz czym większa różnica napięć miedzy wejściem a wyjściem tym więcej stabilizatorek się będzie grzał bo przecież musi gdzieś stracić tą różnice napięć pomiędzy wejściem a wyjściem i musi być 5V
  • Poziom 16  
    KEMOR możesz narysować schemat bo zabardzo Cię nie rozumnię ??
  • Poziom 16  
    zrobiłem podobnie tzn dałem kondensator 2200uF/35V, te kondensatorki po 100nF i na wyjściu mam 9,27V. Czy to oznacza że już stabilizator się spalił??
  • Poziom 13  
    sprawdzaj bloki po kolei. Odlacz stabilizator i na kondensatorze 2200uF powinno byc okolo 14V. Jesli tak bedzie to wlacz sam stabilizator, bez kondensatorow wyjsciowych i powinienes miec 5V. jezeli bedziesz mial cos kolo tego co na kondensatorze 2200uF, to znaczy ze stabilizator jest padniety. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    na kondensatorze razym ze stabilizatorem jest 12,95V ????
  • Poziom 13  
    No to jest OK bo nalezy uwzglednic 1,4V spadek napiecia na diodach. A moze to jest stabilizator 9V a nie 5V? Najlepiej jak podmienisz stabilizator, ale nie dawaj na wyjsciu tych kondensatorow, najpierw zmierz napiecie, po podmienie.
  • Poziom 15  
    Witam:
    Prosze kolegi zrobić tak napisałem dac wszystkie kondensatorki na wejściu i na wyjściu i dla sprawdzenia podłączyć pod akumulator tylko prosze dać bezpiecznik przed nóżką numer 1 w celu zabezpieczenia przed prądem udaru na wypadek uszkodzenia 7805 podczepić też kondensatorki odsprzegające w zakresie wzbudzania sie na wyższych częstotliwościach
    Odpisz jakie masz napięcie na kondensatorze 2200µ
    Dojdziemy wspólnie do usterki
    Nie zaprzątaj sobie głowy napięciami dokładnymi ze wzorów
    Do nóżki 1 podczep około 10V druga nóżka ma iść na masę a na 3 nóżce MUSISZ miec napięcie 5V
    I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga napięcie wejściowe to podane na nóżke 1 MUSI być 3 volty wieksze do poprawnego działania układu tak zaleca producent wykonałem dziesiątki zasilaczy z tm układem i znam go bardzo dokładnie i zawsze mi chodził jak nie otrzymasz 5V to kup nowy 7805 około 1zł napisz jak Ci poszło nie pomyl nóżek
  • Poziom 13  
    Caly czas mi o to chodzi, zeby sprawdzic czy stabilizator jest sprawny, bo wynika z tego co opisal, ze jest walniety, moze nie ma zwarcia ale niewielka rezystancje, dlatego napiecie na wysciu stabilizatora jest podobne jak na kondensatorze 2200uF