Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z PenDrivem

12 Sty 2006 00:40 3225 8
  • Poziom 10  
    Mam PenDrive, a sciśle mówiąc karte SD, uzywam jej jako przenosna pamięc, ale ostatnio odmówiła posłuszeństwa, nie moge wejść na nią i nie potrafie sformatować. Prosze o pomoc. a jakiego moge programu skorzytstac by móc ja sformatować?????
  • Poziom 10  
    to karta SD nie moge nawet sparwdzić ale co pamietam to formatowałem ja wcześniej pod XP czyli NTFS
  • Warunkowo odblokowany
    Panel sterowania - narzedzia administracyjne.... zarzadzanie komputerem.... zarzadzanie dyskami ... tam znajdz swojego pen drive-a i prawym .. formatuj...

powodzenia
  • Poziom 10  
    napisane jest: dysk wymienny nieodczytywalny;/

• Poziom 43  
    czyli najprawdopodobniej uszkodzonytylko teraz trzeba ustalić co padło:

pendrive czy karta

jak msz mozliwośc to wsadź karte do aparatu i zobacz czy da sie odczytac i zapisać ew. do innego pendriva
    lub do tego pendriva wsadź inną karte w celu wykluczenia że to urządzonko nawala

miłych testów - powodzenia
  • Poziom 10  
    juz stwierdzilem wczesniej że karta, bo do pen Drive dałem inna karte i wszystko gra i buczy;/

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze jedno, a nie wiecie jak jest z gwarancja, na stronie producenta wyczytalem że karty obejmowane są wieczysta gwarancją
  • Poziom 15  
    nie wiem jak jest z twoja, ale kiedys kupilem karte i w gwarancji mam napisane, ze nie wolno formatowac ja w systemie plikow innym niz fat16, bo moze ulec uszkodzeniu, a co za tym idzie gwarancja takiego uszkodzenia nie obejmuje, z tym, ze to stara karta nn, nie wiem czy jeszcze takie ograniczenia sa spotykane w kartach, w pendrivach na pewno bo kupilem 2 m-ce temu 512 mb i jest zapisane to samo w gwaracji.
  • Poziom 10  
    hmm.... dziwne szczerze powiem, ale dzieki za info!