Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolejna konstrukcja na TDA7294

Rafał20 12 Jan 2006 10:41 4513 13
  • Witam serdecznie;-)!!!!
    Chciałbym Wam pokazac mój wzmacniacz, który sprawdził sie w wielu sytucajach:D (sylwester,urodziny itp.)Na samaym początku bardzo prosze o obiektywną ocene co do wykonania wzmacniacza.Jeśli ktos ma jakis pomysł na ulepszenie go to bardzo prosze wyrazić swoje zdanie na forum:D Waszymi postami bede sie kierował w dalszej modernizacji;-)
    Teraz kilka słów o konstrukcji.
    Zaczne od końcówki mocy: Koniec mocy jest oparta na popularnej kości TDA7294.zasilana jest z transformatora toroidalnego 2X24V300W, filtrowanie 10 0000µF każdy kondziorek.Każda z osobna chłodzona jest radiatorem i dodatkowym wentylatorem komputerowym(wentylatory włączam tylko wtedy gdy zachodzi taka koniecznoś czyli jakieś wieksze imprezki tj. Sylwester:D).
    W początkowej wersji był przedwzmacniacz klasyczny (analogowy z potencjometami) po małym tuningu zamontowałem sterowany cyfrowo z wyświetlaczem LCD i procesorem dźwieku co znacznie polepszyło jakość dźwieku.
    Z początku we wzmacniaczu pracował preamp lampowy na ECC88, ale jednak zrezygnowałem z tego rozwiązania:D
    Obudowa jest "zdobyczna":D czyli pochodzi ze starego Radmora.Początkowo próbowałem wykożystac w niej oryginalne otwory jednak niedawno całkowicie zmieniłem panel przedni.Wyszpachlowałem wszystkie zbędne otwory i nawierciłem nowe.Całość pomalowałem kilkakrotnie czarną farba w sprayu.
    Bardzo licze na waszą krytyke, która bedzie mi pomocna przy dalszym udoskonalaniu tego wzmacniacza:D

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    Rafał20
    Level 23  
    Rafał20 wrote 800 posts with rating 5, helped 20 times. Live in city Skórcz. Been with us since 2004 year.
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Zmniejsz załączniki, to razem 4.356
    :|
    driver2006
    Level 11  
    ekhm..... nie widac zdięć ! zrób coś z tym.

pozdro
    Rocky Horror
    Level 31  
    Rafale20 - jesteś na forum już od ponad półtora roku. Masz na koncie ćwierć tysiąca postów i nawet pomogłeś paru osobom. I do dziś nie zauważyłeś jak tępiona jest prowizja za pliki w dziale DIY? A może oczekujesz że komuś będzie się chciało bulić punkty żeby zobaczyć Twój piękny wzmacniacz?
    Zastanów się :roll: ...
    Rafał20
    Level 23  
    bardzo przepraszam wszystkich, ale wrzuciłem zdjecia o zbyt duzym rozmiarze...;/
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Po pyfku i będzie kwita :P
    Krytykę? - a chciałbyś, na to trzeba sobie zasłużyć :D, a tu zbytnio nie ma do czego, szkoda tylko, że każdy sprzęt (panel przedni) ma inne wymiary.
    Troszku gryzie się wyglądem wyświetlacz z panelem.
    Razem, nie jest to złe, moja ocena na 10, to 9 :P
    trzygrosze
    Level 21  
    wszystkko ładnie, ale postaraj sie zrobic cos z tym wyswietlaczem, on naprawde psuje efekt i kłuje bardzo w oczy.
    Rafał20
    Level 23  
    Jedyne co moge zrobic to odłączyc podświetlenie... chyba że można zmienic panel podświetlenia na inny kolor;-) ma ktos jakiś pomysł??;>
    Pozdrawiam!!!
    szymon188
    Level 22  
    Co do wyswietlacza to fajnie wygladaja biale z niebieskim podswietleniem.
    Podaj kosztorys i schematy,szczegolnie tego przedwzmacniacza z procesorem dzwieku i sterownika do tego wyswietlacza.
    pituś
    Level 11  
    cos nie da się rady przeczytać niektórych wartości i ogólnie cienka jakość co do przedwzmacniacz zapodaj w lepszej jakości żeby można było się choć doczytać
    Rafał20
    Level 23  
    moge podesłac aplikacje o lepszej jakosci na e-maila
    Morg
    Level 13  
    Rafał20
    Czyli przedwzmacniacz to po prostu zwykły kit AVT ? - schemat identyczny jak ten z kitu, z tego co widze na wyświetlaczu program ma identyczny interfejs co ten z AVT. Wiem bo sam zmontowałem kiedyś ten kit.
    Jak ten TDA8425 gra z tą końcówką mocy, ja właściwie z tego przedwzmacniacza zrezygnowałem, po opiniach o jego niskiej jakości...

http://sklep.avt.com.pl/photo/_pdf/AVT3008.pdf
    Rafał20
    Level 23  
    Tak,to na podstawie tego KITU.
    Co do jakości to nie jest najgorsza.Miałem kiedyś przedwzmacniacz na TDA1524 bodajże, to szumiał niesamowicie. Ten który mam obecnie to rewelacja do poprzedniego.
    jeśli ma ktoś jakieś sugestie co do polepszenia jakości dźwieku byłbym wdzięczny za rady i schematy :)
    pozdrawiam