Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spliter.....a przewody po budynku....jaki wplyw beda mialy..

guciowatywitek 12 Sty 2006 11:58 1089 5
  • #1 12 Sty 2006 11:58
    guciowatywitek
    Poziom 9  

no wlasnie czy burza nie uszkodzi ukladu? splitera, a nawet tunerkow....przewod biegnie bo budynku...okolo ...20 m ....to zwykly blok.... prosze o odp.
    dzieki pozdrawiam ......

• #2 12 Sty 2006 12:15
    pajo21
    Poziom 35  

w blokach napewno są instalacje odgromowe.ale na wszelki wypadek podczas burzy odłancza się wszystkie urzadzenia elektroniczne z sieci.

• #3 12 Sty 2006 13:19
    guciowatywitek
    Poziom 9  

no tak to rozumiem ....ale jak bede w pracy ciezko odlaczyc ......a kobitki malo kumate ....w tym temacie hihi !

• #4 12 Sty 2006 18:40
    Krzysiek K
    Poziom 14  

Witam.Ja miałem taki przypadek.Piorun walnoł jakies 50 metrów dalej w drzewo.W moim budynku nikomu nic nie padło a mi poleciała 14 i TV.Co prawda było podłączone do prądu,ale dlaczego np obok w pokoju nic się nie stało?Mysle ze antena złapała fale elektromagnetyczną albo kabel antenowy sie najonizował w czasie uderzenia.Obecnie mam splitera i dwie 14 i wiem jedno.Jak sie bedzie błyskać to wszystko wyjmuje z gniazdek kabel odpinam i karty kłade obok.

Pozdrawiam... i radze odpinać :)

• #5 13 Sty 2006 08:48
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Zadałeś pytanie retoryczne ;) dla burzy (wyładowań atmosferycznych) nie jest problemem przepalenie instalacji elektrycznych, włącznie z wypaleniem dziury w rurze od wody - oczywiście to bezpośrednie uderzenie - jednak przy uderzeniach nawet do kilkudziesięciu metrów (może set) zaindukuje się w przewodzie także napięcie, które może zniszczyć delikatną elektronikę.

Pzdr

• #6 13 Sty 2006 14:29
    guciowatywitek
    Poziom 9  

dzieki za podpowiedzi czyli tak jak myslalem troche sliska sprawa postaram sie uwazac w miare mozliwosci .....bez spliterka ....wszystko chula ...nawet burza nic nie robi .....ale ten spliterkowy przewod za oknem ...mnie zastanawia.....pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME