Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung e720 nie ładuje

12 Sty 2006 13:02 1844 9
  • Poziom 25  
    Witam mam problem z samsungiem E720 który nie ładuje. Przegladałem gniazdo i mierzyłem napiecia wszystko wygląda dobrze. Podejrzewam że jakiś elemet elektroniczny walnoł tylko który.
  • Poziom 16  
    Witam mam dokladnie ten sam problem.Podlaczam ladowarke i niestety nie chce sie ladowac. W czym tkwi problem?
  • Spec od GSM
    a nei ma tam jak w c100 conektora jakiegos;/
    nie mam serwisówki do tego akrat...

pozdrawiam leon.
  • Poziom 16  
    chyba jest ale jak go sprawdzic?
  • Poziom 31  
    leon.euro napisał:
    a nei ma tam jak w c100 conektora jakiegos;/
    nie mam serwisówki do tego akrat...

pozdrawiam leon.

A co to jest według ciebie ten "conektor" ?
    Jeden jest na pewno.... od baterii i nie trzeba do tego serwisówki :D

Tak na marginesie... znalazłem schemacik więc możesz przeanalizować.
  • Poziom 17  
    Czy ten model pokazuje proces ładowania na LCD czy tylko DIODA na wtyczce ładowarki informuje o naładowaniu ???
  • Poziom 11  
    Witam!
    ja ma taki problem ze bateria mi sie ładuje ale nie wskazuje tego telefon!Co to może byc ??Może wina softu??
  • Poziom 14  
    Witam.
    |
    Trzeba zacząć od tego ze telefon E720 nie wskazuje na lcd postępu ładowania, jeżeli na wtyczce ładowarki świeci się czerwona dioda to znaczy ze trwa proces ładowania, a zielona jak bateria jest pełna. Należy też sprawdzić miernikiem na podłączonej ładowarce czy na konektorze baterii w telefonie jest napięcie około 4.20 V. Jeżeli jest to sprawdzić baterie najlepiej na innej jak sie nie ma urządzenia do testowania baterii, może ona mieć zwarcie lub za dużą impedancję. Brak napięcia na konektorze baterii w telefonie może wskazywać na uszkodzenie diody zenera lub charger IC czyli układu scalonego. Może też mieć przebicie elektrolit. Watrto też sprawdzić stan gniazda ładowarki, może być skorodowane, brudne lub uszkodzone.

Powodzenia.
  • Moderator Samochody
    Ten telefon nie pokazuje procesu ładowania na wyswietlaczu jezeli ma sie nie oryginalną ładowarke.... Pozdrawiam