Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil 20/60/3 jakie membrany??

12 Sty 2006 18:34 1076 1
  • Poziom 12  
    Kupiłem za niedużą kasę głośniki Tonsila jak w temacie i mają zagrać w zamkniętej szkrzyni 35 l z gdwt 8/50 dzielonym na ok. 5 kHz. Głośniki właśnie dlatego były tak tanio bo kupowałem je odrobine uszkodzone - mają pomalowaną membranę lakierem, i komuś nie wyszło, wygląda fatalnie. Mam do wyboru membrane z włókna szklenego na gumie, z kevlaru na gumie, z poliwęglanu na gumie i z celulozy na gumie. Która membrana będzie najodpowiedniejsza do tych głośników żeby zagrały do tych 5kHz?
  • Poziom 43  
    Papier z pierścieniem przed zawieszeniem piankowym, inne rzeczy odpadają. To jest specyficzny głosnik.

Guma odpada ze względu na parametry układu magnetycznego. (po za tym zawieszenie dolne jest przystosowane do pianki, nie zaś gumy).

Jesli dasz gume to możesz stracić na skutecznosci. A na pewno parametry się zmienią (zmieni się głównie fs skuteczność i Qts) dzięki czemu bedziesz musiał policzyć jaki BR sie do tego nada (lub wogule sprawdzić co się stąło z parametrami). I trza bedzie to zestroić na jakieś 35 Hz ( w zalezności jeszcze od materiału membrany...

Kup celuloze z pianką, bedziesz miał cos jak 20/60 (ten bez pierscionka przed zawieszeniem górnym. I bedizesz wiedział że nawet w zamknietej nie za wiele stracisz jak się pomylisz robiąc Closed.