Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes VITO 108 CDI ogrzewanie

12 Jan 2006 20:10 7063 4
  • Level 2  
    Witam
    Mam problem z włącznikiem ogrzewana w VITO 108. Niemiecka nazwa /schalter zuheizer/. Po włączeniu dioda się zapala i to wszystko.
    Ciepła ani widu ani słychu. Mam schematy, ale opisy po niemiecku i coś nie za bardzo rozumiem, chyba nie znam niemieckiego.
    Czy jakiś łaskawca może coś podpowiedzieć.
    :cry:
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 22  
    Sprecyzuj co to za włącznik. Opisz szatę graficzną. Merole mają większość realizowaną za pomocą podciśnienia.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 37  
    jest z klimą? z wyswietlaczem elektronicznym? czy pokrętłem
  • Level 10  
    podłącz się pod komputer żeby zdjagnozować problem. Jeśli ten dogrzewacz włączasz samym przyciskiem na panelu regulacji nawiewu nad radiem i nie masz zegara i pali ci się tylko dioda to zobacz najlepiej w kanale czy pod samochodem za sankami(wózkiem) zawieszenia przedniego jest dogrzewacz firmy eberspacher d5wz. Jeśli jest to sprawdź czy nie odczepiły się przewody od pompki zasilającej te urządzenie. Pompkę tez sprawdz na krótko np z prostownika, powinna wydać odgłos coś w rodzaju pyknięcia. Jeśli urządzonko było włączane przy bardzo niskim poziomie paliwa w zbiorniku to napewno się nie załączy bo przewód zasilania tego dogrzewacza nie jest na samym dnie zbiornika ale trochę wyżej żeby nie wyciągnąć do dna całego oleju napędowego. Główną przyczyną nie działania urządzenia jest też spalona świeca żarowa w tym urządzeniu, jak ją wykręcisz to sprawdz czy grzeje bąź podłącz pod komputer cały samochód i zrób diagnostykę wszystkiego(u mnie po stłuczce przestało działać a na komputerze pokazało że jest spalony żarnik dogrzewacza)i powinno pokazać bo te urządzenie ma diagnostyke. Sprawdź wszystkie bezpieczniki czy są całe i przewód pod samochodem od tego urżązenia, często sniedzieje i może nie działać, wyczyśc styki jakimś środkiem typu kontakt+ lub wd40 i sprawdź. Jak wymienisz świece bądź pompkę paliwa to musisz strzykawką zassać paliwo tym wężykiem przed pompką paliwa tego urządzenia i dobrze odpowietrzyć układ chłodniczy zanim włączysz. Pierwsze włączenia mogą załączać urządzenie tylko na chwilę i może wydobywać siegęsty biały dym z tłumika urzązenie, nie przejmuj się tym, załąćz kilka razy, jak urzączenie się odpowietrzy będzie działało a po wyłąćzeniu zapłonu bedzie chwile gwizdało ok 1-2min bo wtedy urządzenie jeszcze chwile działa żeby wychłodzić się. Za silnikiem na przednim pasie masz też dodatkową zewnętrzną pompkę układu chłodniczego na prąd, sprawdź czy działa bo ona odpowiada też za włąćzanie urządzenia bo jeśli nie będzie obiegu wody przez te urżądzenie to się nie załączy.
    Pomogłem choć trochę???