Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra 91 1,6 - cykliczna usterka modułu zapłonowego

sq6bba 12 Sty 2006 21:40 1661 7
  • #1 12 Sty 2006 21:40
    sq6bba
    Poziom 1  

Mam Vectre 1,6 na benzynie , silnik C16NZ. Podczas jazdy zgasł mi silnik. Po wgladzie doszedłem że padł moduł zapłonowy ( miał żółta kropkę). Wymieniłem cały aparat na inny używany. Auto od razu zapaliło. Jeżdzilem 2 dni gdy rano nie odpaliłem już auta. Po rozkreceniu aparatu zapłonowego na module jest żółta kropka , czyli uszkodzony. Co mam sprawdzić i co powoduję być może tą usterkę.
    Komputer pokazuje bład 22 czyli Czujnik położenia przepustnicy - za niskie napięcie.

• #2 12 Sty 2006 21:59
    salwador
    Poziom 16  

standardowa złośliwość rzeczy martwych masz starego wyeksploatowanego kapcia drugi moduł wziełeś też ze starego kapcia jakbyś miał moduł wyprodukowany w 2006 roku to na pewno posłużył by 15 lat

• #3 12 Sty 2006 22:10
    pawelsiara74
    Poziom 22  

Witam żólta kropka wcale nie oznacza że moduł jest zepsuty!! miernik w ręke i sprawdź czujnik położenia przepustnicy czy jest dobry... a tak apropo to na forum tyle tego było że jak użyjesz opcji "szukaj" to napewno znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie :!:
    A jezeli nie znalazł byś na elektrodzie odpowiedzi.... (a napewo jest) toposzukaj tutaj http://www.forum.vectra-unlimited.pl/index.php
    Pozdrawiam Paweł

• #4 12 Sty 2006 22:17
    Usunięty
  • #5 13 Sty 2006 00:04
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Swiece zapłonowe kiedy wymieniałeś,duża przerwa powoduje taką usterkę.

• #6 13 Sty 2006 00:36
    ponar
    Poziom 21  

Duża przerwa na świecy przewody stare itd jak WN będzie od to i modół posłuży.

• #7 13 Sty 2006 00:54
    piokie
    Poziom 18  

Z punktu widzenie elektroniki moduły moga sie uszkodzić gdy cewka ma zwarcie medzyzwoiowe, wtedy wiadomo wiekszy prąd itd. jesli chodzi o duża przerwe na swiecach moze ale ja nigdy sie z tym nie spotkałem. Przedewszystkim sprawdz cewke, najlepiej podmieniajac ja, cięzko zdiagnozować w tym przypadku zwarcia międzyzwoiowe.

• #8 13 Sty 2006 08:29
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME