Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Espero 1,8 95r imobilizer

lipamariusz 13 Jan 2006 00:37 2360 7
 • #1
  lipamariusz
  Level 11  
  Panowie mam taki problem. Musiałem wymienic komputer czyli z nowego musze wyrzucic imo. Komputer identyczny jak w oplu niebieskie złacze podwójne. W srodku motorola HC11F1 zczytałem ja i sa zapisane tylko dwa bajty w lini 010. Jak wyrzucic z niego imo. Zmieniłem na FF FF i nie pomogło. Wrzucałem emulator przy danym wpisie też nie chodzi. Auto odpali i gasnie. Prosze o pomoc.
 • #2
  piokie
  Level 18  
  Jak odczytałes eeproma z jednego po przeładuj to do nowego procka, ale wydaje mi sie że tam jest chyba jeszcze zewnetrzna pamięc. na wszelki wypadek przeładuj też ROM
 • #3
  lipamariusz
  Level 11  
  Praktycznie tego drugiego komputera to już nie ma. Także pozostaje mi walczyc tylko z tym jednym. Napewno można to zrobic .Dowiedziałem sie od goscia który to robi powiedział mi że jest mu potrzebny tylko komputer. Tylko mieszka dosyc daleko .Wiesz ryzyko jest przy wpłacie 500zł na konto i wysłaniu komputera. Także wnioskuje że można to zrobic.
 • #4
  piokie
  Level 18  
  Nie przypadkiem do Barwinka to wysyłasz Tomasz Piotrowski
 • #5
  lipamariusz
  Level 11  
  Nie gdzies niedaleko Torunia (Lubicz). Panowie potrzebuje konkretnej porady jestem w stanie zapłacic wiadomo nic za darmo. Ale musze miec pewnosc. Już z emulatorem mi nie wypaliło nie wiem dlaczego.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Komputre wyglada tak dosłownie stary opel. Niebieskie złacze
 • #6
  elektmar
  Level 13  
  Czy ten sterownik który ma być zamontowany jest taki sam ( te same nr.)? Jaki zastosowałeś emulator i w jakim adresie wpisywałeś synchronizacje i o jakich wartościach ? Daj więcej fachowych danych aby można było zastanowić się .
 • #7
  lipamariusz
  Level 11  
  Emulator na atmelu w adresach 10 i 11 wpisywałem wartosc 73 00. Tak sterowniki pochodza od takich samych samochodów i posiadaja takie same numery. Poza tym caała zawartosc HC11F1 była pusta poza tymi dwoma adresami w drugiej lini czyli 10 11. Z FF w tych adresach też próbowałem i nic. Jaka zawartosc ma Atmel tego nie wiem nie mam do ntakiego układu programatora.
 • #8
  elektmar
  Level 13  
  Wpisywałeś w dobrym adresie . Podejrzyj co dzieje się na połączeniu miedzy atmelkiem a sterownikiem czy zasilanie 5V jest ok itd. Na jaki pin podłączyłeś emulator , to musi działać chyba że atmel źle zaprogramowany albo z kiepskiego źródła . A odłączyłeś oryginalne immo ?
  Tych pytań może być................. jak by co to na pw