Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz audio

Robert 1960 25 Kwi 2003 14:12 3212 4
  • #1 25 Kwi 2003 14:12
    Robert 1960

Poziom 32  

Witam ! Poszukuję schematu wzmacniacza audio z wyjściem na subwofer i zdalnym sterowaniem ! Moc do 5x45W
    Pozdrowienia !

0 4
  • #2 28 Kwi 2003 10:28
    Jaco18
    Poziom 26  

To raczej nie będzie takie proste. Poszukaj na forum, były wcześniej posty na ten temat. Ja buduję sobie coś takiego, wiem że jeszcze też Yoshi_80 też coś majstrował.

Chcesz to sam budować ?

Jeżeli tak to generalnie największym problemem jest rozbudowanie projektu i dość duże koszty:

- 5 końcówek mocy np: TDA2052, Lm3886/3876, TDA2040 itp.
    - 1 końcówa na większą moc do suba (lub wyjście na zewnętrzny)
    - Sterowanie na procesorze z wyświetlaczem
    - Klawiatura
    - Ładna obudowa
    - KOsztowne trafo ok 350-400W. min
    - Procesor 3 procesory audio Stereo lub jakiś cyfrowy 6 kanałowy
    (ew. potencjometry cyfrowe)
    - Jeżeli wzmacniacz nie będzie podłączony pod Kartę dźwiękową z dekoderem (SBL 5.1, Audigy, Aureal Vortex 2) to musisz też zbudować dekoder DD5.1, np: na jakimś Crystalu.

0
  • #3 28 Kwi 2003 16:55
    Yoshi_80
    Poziom 21  

O witam obu kolegów :).
    Mój wzmachol zaczyna grac, na razie bez przedwzmacniacza. Ogólnie konstrukcję opisalem już koledze Robert 1960 na priv.
    Mogę dodać ,że będąc zwolennikiem prostych rozwiązań zdecydowałem się na zastosowanie tych samych końcówek mocy (TDA7294) dla wszystkich kanałów.
    Zwiększenie kosztu budowy nie będzie aż tak duże a za to będzie łatwiej w robocie jak również finalnie wzmacniacz będzie bardziej uniwersalny. Można w takiej konfiguracji śmiało podłączyć kilka kolumn wiekszej mocy lub np. kilka subwooferów pasywnych ,jedyne ograniczenie będzie od strony mocy zasilacza.

Na razie robię odsłuch 2 końcówek i jestem zadowolony. Ten wzmachol wgniótł mnie w fotel i nie bynajmniej tylko basem jak również precyzją i jakością wysokich tonów. Trochę kusi mnie LM3886 bo wszyscy zgodnie mówią ,że wysokie tony ma lepsze ... ale to może za jakiś czas.

Jak skończę nowe kolumny to biorę się zdecydowanie za przedwzmacniacz.

Pozdrawiam

0
  • #4 28 Kwi 2003 22:01
    ALTON
    Poziom 38  

Ja miałem LM3886 i mam TDA7294.Co do jakości to maluteńka różnica jest :?.Jak dlamnie to TDA7294 są ŚWIETNE :!: :!:

0
  • #5 17 Maj 2003 21:35
    myst
    Poziom 11  

Ja mam obydwa (na TDA i LM-a , ale cieżko mi je porównać na moich kolumnach (stare jak świat tonsilki) , a poza tym to TDA ma przedwzmacniacz na wzmacniaczach operacyjnch a LM na TDA7318
    Końcówka na LM gra zdecydowanie lepiej - czyściej i bez "jazgotu" drażniącego ucho. Ma też mniej przebarwień - jest bardziej neutralny.
    Polecam LM - stosunkowo tani i ma świetne brzmienie. Bipolarne tranzystory siedzące w stopniu koncowym dają miękkie brzmienie - radzę posłuchać.

0