Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt Audi Concert TT-- zła regulacja głośności

efekt 13 Jan 2006 13:17 6179 7
 • #1
  efekt
  Level 21  
  Witam

  Radio jak w temacie , jest w opcji Bose . Przy włączeniu załącza się głos (stały poziom ) , przy próbie ustawienia basów , wysokich , balansu ,fader regulacja jest dobra .Jeśli chcę zgłośnić lub wyciszyć , to objaw jest taki , może całkowicie skokowo wyciszyć na zero lub przeskoczyć prawie na maksa lub od stałego poziomu po włączeniu zjechać płynnie do zera pomimo że rozkaz był do zgłaśniania .
  Potencjometr jest ok. , osobiście stawiam na procesor .
  Dodam że radio chodzi bez kodu .
  Proszę o jakieś wskazówki :(
 • #2
  SlaweK
  Level 43  
  I nie mylisz się. Standardowa usterka opisywana wiele razy w Concertach i Chorusach. Stuprocentowa naprawa to wymiana procesora ale czasem egzorcyzmy na to działają choć nie na długo.

  SławeK
 • #3
  efekt
  Level 21  
  chodzi o ten w którym siedzi kod ?
 • #4
  damiancz
  Moderator of Car Radios
  Dokładnie o ten :D niektórzy stosują metodę piekarnikową (procesor w folię i wygrzać w piekarniku w wysokiej temperaturze różnie piszą jakiej kilkanaście minut) ja osobiście nie stosowałem tej metody , słyszałem też o podgrzewaniu tego procka przez przyklejone w doświadczalnie dobranym miejscu żaróweczki

  :!: Osobiście jestem przeciwnikiem takich metod , ale mam kolegę który metodę typu podgrzewanie (piekarnik) sobie chwali choć stosuje ją głównie w odniesieniu do TV (kiedy klient nie chce płacić za nowego procka)

  :D O ile ktoś się zdecyduje na koszty to doradzałbym wymianę
 • #5
  djlj24
  Car audio specialist
  Przegrzanie pomaga, sprawdzone ale nie piekarnik (to średniowiecze albo wiek nowelek). Z żarówką też przegięcie. Wyjąć, kontrolowane grzanie i znowu kilka lat chodzi.
 • #6
  efekt
  Level 21  
  Tak jak mi sugerowano przygrzałem procka - pomogło na chwilę .
  Zostaje jedynie wymiana ale jest problem , klient używa w trbie Bose a wsadu brak . Próba odczytu może skasować pamięć .
 • #7
  gex-2002
  Level 2  
  Jezeli chodzi o te radyjka uszkadza sie w nich albo enkoder (potencjometr glosu) albo procesor. (Slyszalem gdzies ze pomaga wylutowanie go i wsadzenie do piekarnika na 200 stopni na jakies 10 min mozna tez sprobowac podgrzac go lutownica na gorace powietrze (czasami pomaga))
 • #8
  SlaweK
  Level 43  
  Temat uważam za wyczerpany.


  SławeK