Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowany j70 - jak odblokować

13 Sty 2006 22:42 1518 20
  • Poziom 10  
    Wyświetla mi niedostępny wgrałem soft od nowa i nic co zrobić,żeby go odblokować? Zablokowałem go wpisując źle kod simlocka czy da się to odblokować i jak pomóżcie!
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    podobno w tej sytuacji pomaga wgranie NVM sprzed "wypadku", jak nie masz kopii to wgraj czystego NVM

ps. fajna stronka o tel. sony: http://sony.int.pl/
  • Poziom 10  
    gdzie mogę znaleźć plik nvm?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Podsyłałem ci plik z flashem i z flasherem... tam był full soft łącznie z czystym NVM.
  • Poziom 10  
    Nie ma zadnego pliku coś źle przesłałeś
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Na http://sony.int.pl jest naprawdę wszystko na temat soniaków CMD. Wgraj czysty NVM z tej strony i nie zapomnij ustawić później swojego IMEI, bo będą problemy :D.
  • Poziom 10  
    Pomogło teraz jest zamek sim,ale jak wgrać nowy imei jakim programem?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    poszukaj tutaj na forum jest opsane w jakimś poście jakim programem naprawić (zrobić) imei i jest to sprawdzone bo sam robiłem.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    do zmiany IMEI najlepiej użyć CTEterminal. poczytaj na forum sony.int.pl, dużo tekstów jest na ten temat, dodam tylko, że musisz aktywować tryb full CTE w telefonie (też tam pisze jak). powodzenia i nie pękaj! kto ma doła, ten pierdoła:D
  • Poziom 10  
    Program CTE terminal nie działa na moim kablu może trzeba mieć kabel DATA,może podpowiecie jak z serwisowego zrobić DATA,żeby nie uszkodzić.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Rób to na WIN 98 bo na XP tego nie ruszysz.
  • Poziom 10  
    A jest jakiś program pod XP?
  • Pomocny post

Poziom 26  
    Zarówno CTE Terminal jak i Imei Changer by Koh pójdą na XP, nie pójdzie tylko J5Reader od simlocka. Póki co na wszystkie Twoje pytania zawarte w tym poście są odpowiedzi na sony.int.pl, nawet nie trzeba się specjalnie zagłębiać w grzebanie po tamtejszym Forum bo opisy są w artykułach.
  • Poziom 10  
    Może ktoś przesłać mi plik nvm bo ten co mam nie można zmienić imei programem cte
  • Pomocny post

Poziom 26  
    Z NVM zawsze są problemy żeby pobrać prawidłowy, czasami się telefon resetuje, czasami ładuje do 3/4, innym razem nie ma zasięgu, różnie bywa, trzeba popróbować na różnych. Problemy ze zmianą IMEI nie są spowodowane złym NVMem, zapewne nie masz aktywowanego trybu Full CTE, możesz też spróbować IMEI Changer by Koh jest w Plikach na sony.int.pl, czasami jak jeden program nie ruszy to właśnie ten drugi i na odwrót.
  • Poziom 10  
    Jak aktywować full cte? CTE enablerem pokazuje "on"czyli,ze jest wlaczony przy uruchomieniu CTEterminal program zalacza sie pokazuje redy a po wpisaniu komend np pw xxx i enter nic sie nie dzieje tak jakby nie reagował,nie wiem co robić Pomocy!
  • Pomocny post

Poziom 26  
    Nie wiadomo czy kabelek masz na pewno dobry, jak nim nic wcześniej nie robiłeś to może musisz sprawdzić czy masz taki jak opisany w artykułach. Sprawdź czy chodzi ci tryb CTE na przykład komendą lcdcont (wyświetla kontrast). Jak zwróci jakąś liczbę to ok, będziesz wiedział na pewno że masz aktywowany. Aha, w załączniku plik "BackupNVM_11kwi" to chyba jest od J7, chociaż nie jestem pewien, za to pozostałe pliki są na pewno J70.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jarur1 napisał:
    Jak aktywować full cte? CTE enablerem pokazuje "on"czyli,ze jest wlaczony przy uruchomieniu CTEterminal program zalacza sie pokazuje redy a po wpisaniu komend np pw xxx i enter nic sie nie dzieje tak jakby nie reagował,nie wiem co robić Pomocy!

Po komendzie PW XXXXXXXX nic się zazwyczaj nie dzieje, wpisz komendę np: lcdcnt - jeżeli program odpowie to wszystko ok, jeżeli nie to masz uszkodzony NVM (nie wgrany bądź źle wgrany)
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim poprzelutowywałem kabel i teraz działa,tylko program cte enabler teraz nie chodzi.Czy programem cteterminal można wyłączyć tryb cte?Jeżeli to jak?Bo nie chcę już znów lutować,żeby nie popsuć wtyczki z góry dzięki!
  • Poziom 10  
    Jaką komendą wyłącz się tryb CTE programem CTEterminal?Bo CTEenabler tylko włącza mi tryb CTE,a nie pokazuje już później ani czy jest włączony,ani się nie uruchamia.Przy włączaniu jest ok tylko nie da się wyłączyć więc jaką komendą wyłączyć ten tryb programem CTEterminal.Pomóżcie dzięki wierzę w was!