Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

monitor SAMSUNG 795DF po przpięciu nie włącza się

aruss 13 Jan 2006 22:43 2204 6
    aruss
    Level 16  
    kilku miesieczny sprzet,wystapilo przepiecie w sieci i od tej pory przetwornica nie pracuje:(
    na wtornym sa zanizone napiecia zamiast 80v jest 55V
    14i -14 tez ne jest idealne ktoregos brakuje ale nie pamietam którego>>>>
    w zasilaczu pomierzyłem rezystorki itp rzeczy ktore mozna zmierzyc miernikiem i nic nie moge znalezc,jest tam takie cos DP904C co to jest moze to wadzi?????jak sie dobrze przysłuchac to przetwornica cyka bardzo cicho !!!!!!!!!!!! Ma ktos jakas sugestie!!!!!!!!!!
    Pegelmesser
    Level 23  
    Witam!
    Ja nie wiem jak ty stwierdziles ze bylo przepiecie w sieci? Masz jakies przyrzady do pomiarow tego typu zjawisk? Hmm dziwne. No i dziwi mnie tez ze wiedzac takie rzeczy jak to ze usterka wystapila od przepiecia nie wiesz jak naprawic skutek wystapienia zajscia ktore niby znasz.... to dziwne i niezrozumiale. No ale coz.
    Depek jest zasilany cos kolo 22V, sprawdz czy nie masz uwalonej jakiej zenerki kolo niego albo dalej w pzretwornicy.
    aruss
    Level 16  
    ten monitor jest ze szkoly do ktorej kiedys uczeszczałem, a to przepiecie wzieło sie z tego ze majsterkowal tam jakis elektryk w instalacji i po jego zabawach monitor ktory znajdował sie najblizej gniazdka sieciowego własnie padł,dziwne nie?tago dp mozna dostac w kazdym sklepie ? bo mu nas w koninie nie maja macie moze namiary na dobry i tani sklep z elektronika?? pozdraw i dzia za odpow!!!!!!!!
    Pegelmesser
    Level 23  
    aruss wrote:
    ten monitor jest ze szkoly do ktorej kiedys uczeszczałem, a to przepiecie wzieło sie z tego ze majsterkowal tam jakis elektryk w instalacji i po jego zabawach monitor ktory znajdował sie najblizej gniazdka sieciowego własnie padł,dziwne nie?tago dp mozna dostac w kazdym sklepie ? bo mu nas w koninie nie maja macie moze namiary na dobry i tani sklep z elektronika?? pozdraw i dzia za odpow!!!!!!!!

Jak moze powstac pzrepiecie popzrez majstrownaie pzrez elektryka/ Chyba tylko zejk podlczy sie pomiedzy fazy.. chyba ze elektryk ma generator WN w łapach.
    sklep? www.tme.pl itp itp http://ag.bocznica.org/
    bratyslaw
    Level 23  
    Przepięcie (stan nieustalony) może powstać i bez generatora WN - poprzez włączanie i wyłączanie odbiorników o charakterze LC, czyli większości sprzętów w domu, nic nowego, lekcje elektrotechniki się kłaniają... Więc wielce prawdopodobne jest uszkodzenie tego monitora w ten właśnie sposób. A tego DP-ka powinieneś dostać w większości sklepów internetowych. Przy okazji - sprawdź elementy wokół niego..
    Pozdrawiam!!
    Pegelmesser
    Level 23  
    Wyraznie aruss napisale ze ELEKTRYK GZREBAL W INSTALACJI a nie w odbiornikch. Wiec mzoe podlaczajac gnaizdko spowodowal przepiecie.. w sumie jakies wartosci L i C maja pzrewody... heh. A lekcji elektrotechniki o sam udzielam....