Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tunery analogowe. Czy jest coś nadawane na Hotbirdzie i Astrze?

14 Sty 2006 14:15 1307 1
  • Poziom 18  
    mam pytanie czy cos obecnie jest nadawane na hotbridzie i astra analogowo? mam stare 2 tunery kolega chce na tym ogladac tvn i inne programy analogewe, jeden tuner to Philips STU-2000 ma uszkodzona przetworniceuszkodzony był tranzystor Q1 2n2222 wymienilem tranzystor kluczujacy jest ok po podłaczeniu do zasilania wybucha kondensator c10 w zasilaczu 47uf/50V wymienilem na nowy na 100v po podłaczeniu do plyty głównej tunera pali sie rezystor w gałęzi 5V przetwornica zbudowana jest z elementów biernych 2sc2709 i 2n2222 (był zwarty) TL341 transoptor. drugi tuner to prawdopodobnie ma uszkodzona głowice co prawda niapiecie sie zmienia z 13 na 18 v ale na obrazie kasza i szum ten drugi tuner ma normalny zasilacz klasyczny transformator sieciowy.model tunera KOSCOM KSR3010 prawdopodobnie ma uszkodzona głowice wiec podstawilem głowice z philipsa i bez wielkich zmian. prosze o porade,
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    na hotbirdzie jest jeden ciekawy tvn i kilka bez sensu na astrze kilkanaście programów analogowych , apropo naprawy czy to opłaca się naprawiać? na allegro są sprawne tunery od 20zł sam mam do opchnięcia comsata mini