Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobic filtr dolnoprzepustowy ?

14 Sty 2006 17:55 21586 8
  • Poziom 26  
    Witam !!
    mam zamiar zrobic filtr dolnoprzepustowy-aktywny, czyli na wzm. operacyjnym. Jest mi potrzebny do procesora surround, żeby miec wyjscie na suba. Wiem że jest to prosta sprawa, schemat znalazlem nawet w ksiazce elektronice 5 do technikum w dziale wzmacniacze selektywne, ale nie wiem jakie maja być wartości elementów. Może ktoś z Was ma dobry schemacik takiego układu :?: No i oczywiście na w miare dobrym i niedrogim wzm. operacyjnym :D
    Pozdrawiam....
  • Poziom 26  
    Szczeże mówiąc to znam ten układ, jest to kit z avt filtr do procka surround :D No mogłoby byc cos takiego, tylko że mi nie potrzebne są regulacje głosu i częstotliwości filtra. Hmm i zastanaiwalem sie czy tego lm358 mozna zastąpić np. TL072. No nie wiem który jest lepszy. A zasilanie to wolałbym pojedyncze, czy da rade tak zrobić :?:
    pozdrawiam...
  • Poziom 25  
    Cześć.
    Może Cię zainteresuje taki filtr jak w załączniku. Został wykonany
    i działa do dziś. Załączam tez charakterystykę zdjętą przy pomocy
    oscyloskopu i generatora.
    Pozdrowienia.
    Załączniki:
  • Poziom 21  
    wejdź sobie na tą stronkę:

http://sound.westhost.com/projects-3.htm
    Trafiłem tam przypadkiem, ale stronka jest zawodowa !

To jest jakaś australijska firma robiąca i sprzedająca kity elektroniczne - tylko audio, plus jest taki, że caly opis budowy i schematy są dostępne dla wszystkich :P

Polecam, bo niektóre projekty są naprawde dobre !!
    ten link co ci dalem, to akurat dział filtry.
    Jest tam kilka zwrotnic aktywnych od zastosowania Hi-Fi - czyli tego co potrzebujesz.

pzdr !!
  • Poziom 26  
    No szczeże mówiąc to potrzebuje zwykly filtr 20-100Hz na operacyjnym, zeby go podpiąc do procka surround.
    A wszystko to po to żeby podłączyc sobie sluchawki 5.1 :D Pozdrawiam....
  • Poziom 21  
    uuuu !!
    sluchawki 5.1 :D - no no - kiedys myslalem o tym, ale jeszcze nigdy nie widziałem realizacji
  • Poziom 26  
    Zakupilem na alegro :D Cena to ok. 155zł :D
    Pozdrawiam...