Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ABS > AirBag [TWINGO Problem]

14 Jan 2006 20:05 3725 4
  • Level 16  
    Witam.

Jakiś czas temu pojawił sie w Twingo problem z abs`em. Objawiło się to w ten sposób że pewnego dnia zapaliła się kontrolka ABS, który to przestał działać. Aczkolwiek były momenty że ABS zaczynał działac (i gasła kontrolka) podczas jazdy.

Dzisiaj problem z ABS`em sie oddalił i kontrolka wogóle się nie świeci (abs działa) aczkolwiek pojawił się błąd AIR BAG`ów - świecąca w czasie jazdy kkontrolka AIR BAG.

Czy jest możliwość zdiagnozowania Twingo poprzez kody błyskowe ?
    Jeśli tak to prosił bym o wyjaśnienie który pin z którym oraz o tabele z interpretacją tych kodów.

Z góry dzieki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
  • Level 41  
    widać błędy idą alfabetycznie :D
    uważaj bo hamulce w tych ich językach są na b.....
    silnik na e a światła na l...
    Ale poważnie abs szwankuje tak na niekontaktach na złączach czujników kół. Ustępuje samo po przejchaniu po większych dziurach. A odwrotnie airbagi...
    Pozdr.J.
  • Level 16  
    Złącza czujników kól sprawdzałem: styki czyste, psikłem kontaktem profilaktycznie.

Możliwe że w/w usterki wywołane są czujnikiem/ włącznikiem przy pedale hamulca ?
  • Level 41  
    Potwierdzam ostatnio widziałem taką usterkę w( co prawda w Oplu Omega)
    Pozdr.J.
  • Level 16  
    Problem z ABS`em oddalił sie na jakiś czas po czym znowu świeci sie kontrolka ABS. :(

1. Czy jest możliwość odczytania kodów migowych w Twingo (rocznik 99` silnik: D7F 8v)?

2. W którym miejscu znajduje sie przekaźnik sterownika ABS ?

Pozdrawiam.