Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Lexmark Z-42 części sprężynki w pojemniku na wyschnięty tusz

jan32 14 Sty 2006 20:17 914 1
  • Lexmark Z-42 części sprężynki w pojemniku na wyschnięty tusz

Poziom 10  

Pisałem ostatnio na forum że drukarka drukuje ale puste kartki i gdy zdjąłem pokrywę drukarki to wózek z z kardriżami był po prawej stronie i zauważyłem pod nim wyszchnięty tusz ,który usunąłem ale zauważyłem sprężynkę w częściach w tym tuszu.Nie znam się natym ale chyba to nie ma nic wspólego z brakiem druku na papierze .zaznaczam że wymieniłem pojemnik z tuszem czarnym na nowy.Wyczyściłem styki ale pod lupą zauważyłem część wypalonej ścieżki na wózku pod czarny tusz(bo tylko takim się posługuję).Czy może mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Dzięki z góry za podpowiedż.

0 1
  • Pomocny post
    Spec od drukarek

Witam.
    W Z 42 "parkownica" jest uruchamiana przez przesuw karetki i w odbijaniu na miejsce spoczynku pomagają jej :sprężynka, bądź dwie - (nie pamiętam już dokładnie) - może właśnie to ta sprężyna leży pęknieta w twojej drukarce - sprawdź czy stacja "odbija" dobrze (pociągnięta maksymalnie w prawo ma bez oporów wrócić do swojej skrajnej lewej pozycji.
    A co do przepalonej ścieżki, to można ją naprawić po wyjęciu całej taśmy, oczyszczeniu w miejscu przerwania z izolacji, zlutowaniu z użyciem lutownicy małej mocy, sztukując przerwę cienką srebrzanką.
    Zabieg ten lepiej zlecić komuś kto ma dużą wprawę w lutowaniu - ponieważ przy braku wparawy można zniszczyć taśmę dokumentnie.
    Pytanie jeszcze dlaczego się przepaliła?i cos jescze nie jest uszkodzone?
    Pozdrawiam.

1