Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW POLO 1.0 92r. problemy z paliwem

15 Sty 2006 12:04 2651 7
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z moim WV POLO. Zeszłej zimy było ok bo jeździłem na benzynie. Wiosną założyłem gaz i po kilku miesiącach użytkowania zacząłem miec teraz problemy z paliwem. Usterka wygląda w ten sposób że po odpaleniu na benzynie silnik chodzi i po kilku minutach gaśnie. Jeśli rusze na benzynie to po 2 metrach auto gaśnie a pedał gazy zachowuje się tak jakby nie działał. Na instalacji gazowej wszystko jest ok. Postał ostatnio u mechanika w garażu i po nocy zapalił na benzynie i chodził bez zarzutu. Przejechałem 100 kilometrów na benzynie i po nocy na polu znów to samo. Mechanik stwierdził, że to woda w baku i kazał kupić preparat do usówania wody. Kupiłem wlałem przed tymi 100 kilometrami i nic to nie dało. Jak pisałem wcześniej dalej to samo. Ktoś podpowiedział żeby wlać denaturatu - i też nic.
    Dodam, że często jeździłem na benzynie żeby pompa się nie uszkodziła.
    Jeśli ktoś wie coś może na ten temat to prosze o podpowiedź.

Silnik 1.0, wtrysk jednopunktowy.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Mialem ten sam problem z golfem 3 terz nie chcial chodzic na benzynie a na gazie chodzil normalnie .Poprostu wtryskiwacz byl przytarty i nie podawal takiej ilosci paliwa jak powinien ,sprawdz na wloczonym silniku jaka dawke daje
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Proponuję dodać do paliwa środek czyszczący układ paliwowy i pojeżdzić na paliwie.Kolega ma rację-prawdobodobnie zanieczyszczony jest wtryskiwacz.Pozdrawiam
    rocaria(malpa)o2.pl
  • Poziom 10  
    Dzieki wielkie. Co do srodku czyszczacego to nie pomogl, dopieo metanol zrobil swoje:-) Autko juz jezdzi na benzynce. Ale moze jesli wiecie takie pytanko, jak zalozyli mi gaz do tej polowki to na butli 25l zrobil spokojnie od 340 do 360 kilometrow ( 340 w zimie) ale powiedzieli mi ze sonda lambda jest uszkodzona. Po 2 miesiacach nie wymieniania tej sondy auto zaczelo gasnac i nie chcialo juz zapalic. Stwierdzili w serwisie ze to sonda i wymienili. Byla 3 przewodowa a zalozyli 4. Ale to nie pomoglo dalej bylo to samo. Nastepnie kazali wymienic czujnik halotronowy - tez nic. Dopiero gdzie indziej w serwisie znalezli przyczyne ze nie chcial zapalac - na jakiejs wtyczce bylo za male napiecie - przeczyscili wtyki i ok. Ale jakos podczas tych operacji auto zaczelo wiecej spalac. Teraz na pelnej butli robi od 230 do 250 max. Czy ktos wie czego to moze byc przyczyna??
    Mowili mie ze moze lambda ale kupilem 3 przewodowa na allegro uniwersalna i na niej komputer od gazu sie wiesza i jeszcze wiecej pali:-(

Z gory dzieki za podpowiedz:-)
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Sonda trzy przewodowa i cztero przewodowa w zasadzie różni się tylko wyprowadzeniem masy.Proponuję wizytę w zakładzie instalacji gazowych gdzie wyregulują instalację gazową(podłączą laptopa).Nie jest to operacja kosztowna.Pozdrawiam
    Robert
  • Poziom 10  
    Wlasnie w tym problem ze bylem tam juz z 17 razy i caly czas twierdza ze wszystko jest ok i ze nie wedza czemu wiecej pali. Firam to czakram wiec nie jest to jakas byle firemka bez renomy. Zaproponowali mi sprawdzenie spalania auta, oczywiscie ja tankuje do pelna benzyne i po 100 km znowu. Ale pewnosci nie maja czy to cos da. Twierdza tez ze auto wiecej pali gazu bo wiecej benzyny zaczelo brac, ale to jest bez sensu - przynajmniej mi sie tak wydaje. Nie dosc ze zrzera 10l gazu na 100km to jeszcze benzyne mi rzre pomimo iz wiele nie jezdze. Co zaobserwowalem, pomimo iz byl ustawiany w czakramie to jak stoi na polu przez noc nawet przy 0 stopniach to rano musz eprzejechac jakies 3 kilometry zanim przelaczy sie na gaz, nic nie daje gazowanie nawet powyzej 4000 obrotow. Na cieplym silnik przelacza sie od razu przy 2000.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Jeśli chodzi o jazdę na gazie samochodem z silnikiem na wtrysku to zalecane jest raz na jakiś czas (np raz w miesiącu) wyjeździć jeden zbiornik na benzynie by zapobiec zacieraniu się wtryskiwaczy.
  • Poziom 10  
    Miesiecznie przejezdzam jakies 3000km z czego przynajmniej 300 na benzynie. Moze miec to jakis wplyw na spalanie tego samochodu??