Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel s-video-->euro; problem (tv-out).

Lukas_C 15 Sty 2006 13:47 2450 2
  • #1 15 Sty 2006 13:47
    Lukas_C
    Poziom 10  

Witam. Moje pytanie dotyczy wykonanego przezemnie kabla s-video euro. Mianowicie nie wiem co zrobic z ekranem tego kabla, gdyż z początku sądziłem, że podłączenie go z jednej strony do uziemienia wyeliminuje zakłócenia jakie mogą powstać na telewizorze (oczywiście nie podłączjając ekranu do mas wtyczek). Jednak zakłócenia były znaczne, a po odłączeniu ekranu od uziemienia zmniejszyły się o połowę, a prawie w 99% znikały po odłączeniu kabłówki od telewizora. Teraz więc muszę odłączać kabel antenowy aby uzyskać dobrą jakość obrazu na TV (co nie jest wygodne). Chciałem więc zapytać czy tą sytuacje może jeszcze zmienić podłączenie ekranu kabla do mas obydwu wtyczek jak na rysunku poniżej (kolor czerwony):

Kabel s-video-->euro; problem (tv-out).

Dodam jeszcze, że komputer i TV nie są uziemione (więc czy takie podłączenie ekranu do mas wtyczek nie spali niczego na karcie?).

0 2
  • #2 15 Sty 2006 17:17
    ozy2001
    Poziom 28  

Widzisz... ja kozystalem z oryginalnego takiego kabla... i on tez jest ekranowany... Rowniez nie mam uziemionego tego sprzetu, nic sie nie dzieje....

Kiedy kabel jest w bliskiej odleglosci od kabla antenowego rowniez mam znaczne zaklucenia - raczej nie da sie tego eyeliminowac. sprobuj zmniejszyc dlugosc kabla.

0
  • #3 09 Sie 2006 20:37
    Lukas_C
    Poziom 10  

W moim przypadku jedynym rozwiązaniem okazało się kazdorazowe odłączanie kabla antenowego od gniazda kablówki. Próbowałem połączenia ekranau do obydwu wtyczek i podłączenie kompa do gniazdka z bolcem ( w sieci TN-C) ale to spowodowało jeszcze większe zakłócenia w obrazie.

0