Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wytwornica dymu ... proszę o schemat

kokoszka 03 Lut 2012 17:37 71240 181
    Elektronika2007
    Poziom 10  
    Witam, poruszę temat, mianowicie jakimś trafem trafiły w moje ręce części z dymiarek, chciał bym złożyć jedną, no i prawie by się udało gdyby by nie fakt że moja głowa jest za tępa by wymyślać schemat połączeniowy, obwodów elektrycznych, więc tak, zrobiłem listę podzespołów które mam w dymiarce wraz z pilotem sterującym, i bardzo bym prosił kogoś aby połączył mi to w czytelny zrozumiały sposób z wykorzystaniem owych elementów, oraz by lampka w pilocie świeciła w momencie nagrzania się pieca nie wcześniej, (czyli sygnalizowała gotowość) oraz by nie było możliwe podawania płynu przez pompkę niż piec będzie nagrzany, zmieniałem obudowę i niestety nie zrobiłem schematu jak rozpinałem w końcu efekt taki ze się pogubiłem, z góry dziękuje i pozdrawiam.

Wytwornica dymu ... proszę o schemat
    https://obrazki.elektroda.pl/7384706100_1328286900.jpg

Myślę że owy schemat na tym forum nie jednemu się przyda.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Kamil 198711
    Poziom 18  
    Witam.
    Mam pytanie do użytkowników i modernizatorów antari f80z
    Po zmianie na nową pompkę o większej wydajności po krótkim czasie zaczyna pluć płynem. Używany płyn to i-fog Martina

...już nie aktualne

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem będzie podniesienie temperatury pracy.
    Proszę o podesłanie jakiś linków (sugestii) ewentualnie gdzie mogę dokupić termostat i bezpiecznik termiczny o zwiększonych parametrach.

Sam sobie jednak poradziłem.
    Napiszę co zrobiłem.
    Wstawiłem do środka zasilacz na 15V, 2A, zmieniłem pompkę na samochodową od spryskiwaczy szyb. Żeby zrobić ją bardziej wydajną rozwierciłem nieznacznie wylotową dyszę (wiertło 2"). Faktycznie wydmuch poprawił się na ok 6m, moim zdaniem podwoiła się jej wydajność oczywiście kosztem zużycia płynu (cały zbiorniczek na noc) niestety gdy długo psiukam pod koniec pracy zaczynała pluć płynem.

Postanowiłem jednak ze się nie poddam zmieniłem termostat z 220 na 250 st.
    Poszło łatwo i sprawnie więc doczepiłem jeszcze lampkę kontrolną płynu na 12V bardzo przydatne w ciemnościach. Mam nadzieje że pochodzi znowu 2 lata :D