Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool AWT 2284-800 grzałka

józek69 16 Sty 2006 09:22 2372 4
  • #1 16 Sty 2006 09:22
    józek69
    Poziom 20  

Witam.Mam problem z grzałką do tej pralki .Problem wygląda tak że przy uszkodzonej grzałce pralka pierze ale bez grzania wody,po wymianie grzałki na nową cykl prania wygląda normalnie poprawnie grzeje itd ale pod koniec cyklu już wirowania wywala bezpieczniki po ponownym załączeniu bezpiecznika pralka kończy wirowanie i dalej nic się nie dzieje.Moje pytanie jest takie czy winny jest ten czujnik w kształcie walca osadzony w grzałce ?Czujnika tego nie wymieniałem ponieważ czujnik z orginalnej grzałki ma tylko jeden żółty przewód a czujnik z grzałki którą wstawiłem ma dwa punkty do podczepienia kabli .Zauważony błysk w momencie zwarcia jest właśnie w okolicy tego czujnika.Czy ktoś z szanownych kolegów mógł by mi podpowiedzieć w czym jest problem?.Będę bardzo wdzięczny na pomoc .Pozdrawiam.

• #2 16 Sty 2006 10:15
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Napisz jakie kolory przewodów i gdzie podpiąłeś(dokładnie)i czy tylko to robiłes?Pozdrawiam

• #3 16 Sty 2006 10:35
    józek69
    Poziom 20  

Witam .Żadnych przewodów nie podpinałem .Podpiołem tylko grzałkę a chodzi mi o ten czujnik siedzący w grzałce tam idzie żółty przewód pojedynczy którego nie ruszałem natomiast zrezygnowałem z podpięcia nowego czujnika ponieważ ma dwa punkty podpięcia a nie jak w orginalnym czujniku jeden przewód żółty.Pozdrawiam.

• #4 16 Sty 2006 11:27
    Łukasz B
    Poziom 15  

Prawdopodobnie jest to czujka od zwykłego termostatu mechanicznego i ten przewod pojedynczy to rurka która jest połączona na stałe i wymienia się cały termostat z kapilarą.

• #5 14 Sie 2006 09:20
    józek69
    Poziom 20  

Witam.Na początku pragnę przeprosić kolegów że nie opisałem rozwiązania tego tematu.Usterka była banalnie prosta ale ciężka do zlokalizowania by najmniej dla mnie.Powodem uszkadzania się bezpieczników i błysku w okolicy grzałki i czujnika była po prostu woda kropla wody spadająca w momencie wirowania na blisko znajdujące się przewody grzałki i termostatu.Trzeba było nieco dokręcić śrubę opaski zaciskającej kołnierz tej gumy mocującej obudowę z bębnem znajdującej sie u góry pralki.Za podpowiedź serdecznie dziękuje i tym samym zamykam temat.Pozdrawiam wszystkich.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME