Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie o zasilacz ..(opinia)

slawoslaw 16 Sty 2006 11:14 1107 13
  • #1 16 Sty 2006 11:14
    slawoslaw
    Poziom 18  

Witam. Mam zamiar kupic obudowe tracer w ktorej to wlasnie znajduje sie ten zasilacz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80125031 .I moje pytanie brzmi nastepujaco : co sadzicie na temat tego nowego modelu zasilacza firmy tracer ? pozdrawiam

• #2 16 Sty 2006 11:17
    Krook
    Poziom 16  

zacznijmy od tego ze Tracer to żadna firma jeżeli chodzi o zasilacze. Zdecydowanie polecam ModeComa alb Chiefteca. Miałem tracera i bardzo szybko poleciał na śmietnik. Jeszcze zależy od pozostałego sprzętu, pod małym obciążeniem sobie poradzi, ale jeśli będiesz próbował go obciążyć mocą bliską do znamionowej (podanej na naklejce) to szlag go trafi alebo inne części w komputerze. Tak wię zastanów się dobrze zanim go kupisz.

• #3 16 Sty 2006 11:39
    slawoslaw
    Poziom 18  

no ale to jest nowy model (tak mi sie wydaje) i czy moze ktos juz zagladal do niego i wie "co ma w srodku" bo rownie dobrze naklejka moze byc tracer a bebechy moga byc calkiem inne...moze lepsze od poprzednika Tracer MGB 400-ATX .??

• #4 16 Sty 2006 13:16
    piotrd90
    Poziom 20  

Przyznam szczerze że ten zasilacz zaskoczył mnie tylko pod jednym względem, mianowicie cenowym. 110 zł to nie mało jak na zasilacz tej marki. Lepiej dołożyć 20 zł i kupić cheifteca 360W lub Fortrona ( zapłacisz jeszcze mniej ), a napewno będziesz z nich bardziej zadowlony niż z tego tracera

• #5 16 Sty 2006 13:33
    Krook
    Poziom 16  

popieram PiotraD w 100% Nowy czy nie nowy to jednak Tracer. Za ok 85zł możesz mieć ModeComa 300W i na pewno będzie lepiej chodził 115zł - 350W 185zł - 400W (tak stoją u nas w sklepie)

• #6 16 Sty 2006 15:55
    kkyrtap
    Poziom 14  

ja mam zasilacz Tracer 400W, chodzi narazie elegancko (2 miesiące), zobaczymy co będzie póżniej pozdrawiam

• #7 16 Sty 2006 16:07
    piotrd90
    Poziom 20  

kkyrtap napisał:
    ja mam zasilacz Tracer 400W, chodzi narazie elegancko (2 miesiące), zobaczymy co będzie póżniej pozdrawiam

To może jeszcze powiesz pod jakim obciążeniem pracuje.

• #8 16 Sty 2006 17:31
    rychcio
    Poziom 10  

zdecydowanie MODECOM lub Chieftec, jednak te drugie znacznie drozsze. Zwroc uwage na wage zasilki, i musi miec wszystkie filtry (przeciwprzepiecowe i inne) Najlepiej Chieftec bo ma 2 grille

• #9 19 Sty 2006 18:02
    markus_katowice
    Poziom 12  

A może takiego z szybką z boku? :D To elektroda.pl a nie niskopoziomowe forum!!! - jak nie wiem to nie pisze i nie doradzam bo ktoś kupi potem ciężki szit za dużą kase - bez urazy oczywiście.

Nie no dobra, tak na poważnie to waga nie ma nic do jakości zasilacza.
    Waga oznacza przedewszystkim układ filtrowania PFC a nie układy przepięciowe! Radze poczytać o układach PFC, bo teraz w zasilaczach(od momentu wejścia do unii) płacimy właśnie za te układy, które nam są w ogóle niepotrzebne - można by je wywalić. Montowane są ze względu przepisów. Są dwa typy PFC, aktywne i pasywne. To drugie jest tanie bo zbudowane jest z elementów RLC( i takie posiadają tanie zasilacze) a to pierwsze na układzie scalony (zmienne przesunięcie fazowe, zależne od obciążenia) przez co droższe.

Kupując zasilacz należy się kierować przedewszystkim budżetem jakim dysponujemy i nie przesadzać. Wnętrza większości tych zasilaczy są identyczne.
    Jeśli mamy możliwość zaglądnięcia do wnętrza to jakość możemy ocenić już po wielkości kondensatorów za mostkiem prostowniczym, kondensatorów za powielaczem i po wielkości (wytrzymałości prądowej) diód schotky'iego właśnie na powielaczu no i po wielkości (jak już ktoś wspomniał wcześniej) radiatorów.
    Zbyt ciężkie też są złe!!! Po nagrzaniu zasilacza najzwyczajniej wyrwie pod swym ciężarem i temperaturą elementy przykręcone do niego(b. rzadko), bądź po prostu wyłamie ścierzki z płytki gdy np. lekko nim rzucimy :D (b. często) - zasilacz taki kupujemy działający lecz może nam broić.

Jako serwisant zasilaczy ATX stwierdzam że firma zasilacza ma niewielki wpływ na jego działanie.

Ważna jest jakość wiatraka oraz jego czyszczenie!!! - brak doglądania i przedmuchiwania powoduje że już po około jednym roku mamy "bum" - wiatrak się zaciera, temp. wzrasta, cewki wypadają, dochodzi to przepięć i co? O jeju, wszystko mi się zjarało!!!
    Ważne są też inne bajery, np. przełącznik obrotów wiatraka - wolne/szybkie/autom.zależnie od temp.

Pozdrawiam

• #10 19 Sty 2006 18:15
    tronic1
    Spec od komputerów

Kolego markus_katowice nie zgadzam się z tobą:
    "Jako serwisant zasilaczy ATX stwierdzam że firma zasilacza ma niewielki wpływ na jego działanie." I takie bzdury pisze serwisant ? Nie bierzesz pod uwagę jakości elementów i wykonania ?
    Maluch i Mercedes.I to samochód i to samochód.
    Codegen i Chieftec.I to zasilacz i to zasilacz.Jak nie widzisz różnicy to współczuję twoim klientom.

• #11 19 Sty 2006 22:55
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

markus_katowice napisał:
    Wnętrza większości tych zasilaczy są identyczne.

Jeżeli kolega ma na myśli wnętrza zasilaczy Codegen, Tracer, Megabajt to tak może się zdarzć. A tak poważnie: niechże kolega bzdur nie wypisuje.
    markus_katowice napisał:
    Po nagrzaniu zasilacza najzwyczajniej wyrwie pod swym ciężarem i temperaturą elementy przykręcone do niego(b. rzadko)

Nie rozumiem, o czym kolega napisał. Można prosić o wyjaśnienie?
    markus_katowice napisał:
    bądź po prostu wyłamie ścierzki z płytki gdy np. lekko nim rzucimy

Ścieżka z laminatu się nie odłamuje, lecz od niego odchodzi bądź się odkleja. I nie rozumiem, kto i dlaczego "rzuca lekko" zasilaczem. Serwis?
    markus_katowice napisał:
    Jako serwisant zasilaczy ATX stwierdzam że firma zasilacza ma niewielki wpływ na jego działanie.

Chyba do daty 1.04 jeszcze daleko?

• #12 19 Sty 2006 23:04
    Hyde911
    Poziom 24  

markus_katowice napisał:

hehe, powiedz to karcie graficznej (karta należała do mojego znajmego) którą spalił megabajt tydzień temu

p.s. ciekawe co mają znaczyć te ognie piekielne przy nazwie tego zasilacza??

• #13 20 Sty 2006 17:39
    Krook
    Poziom 16  

Miałem Codegena mam ModeComa. markus_katowice napisał że wszystkie zasiłki mają w środku to samo. Bez obrazy marcus ale buuuhahahahahahaha. Jak rozebrałem jeden i drugi to (ktoś już użył podobnego porównania) tak jakby porównywać silnik malucha i mercedesa. One nawet nie są podobne do siebie!!!

• #14 27 Sty 2006 10:12
    slawoslaw
    Poziom 18  

no czyli jednak sie pomyliłem. Chociarz szczerze powiedziawszy to myslałem że jest tak samo jak z telewizorami:P Bo np kupując tv w biedronce marki "electric" myslimy ze to szajs..lecz gdy otwieramy go to ku zdziwieniu mozna zobaczyc ze tak: kineskop samsunga, podzespoly philipsa plyta tez , wiec czy ten telewizor sie rozni od R Samsunga?? Obudowa i nazwą a przede wszystkim ceną!. Myślałem że z zasilaczami jest podobnie. pozdrawiam
    slawek

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME