Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam kolumn do 200zł

Spoko_kolo 16 Sty 2006 11:22 3252 6
  • #1 16 Sty 2006 11:22
    Spoko_kolo
    Poziom 9  

YoYo,

Ma ktoś jakieś namiary na kolumny, które mógłbym odkupić (mam skromny budżet do 200zł).
    Miałem w planie remont skrzynek Altus 75 ale kilka osób (głównie Pedros) przekonali mnie że nie ma to sensu, bo jakość będzie do bani :)

A tak z innej beczki to na co zwócić uwagę przy kupnie używanych kolumienek?

Moderowany przez kosmita:

Przenioslem z Akustyka
    Wpis dokonany w dniu: 2006-01-16 o godzinie: 12:07

0 6
  • #2 16 Sty 2006 12:17
    luke666
    Poziom 33  

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuItem=0 do wyboru, do koloru, kolumny bardzo tanie, jednak jakość mogła by być lepsza, tak czy inaczej zagrają lepiej niż plastikowe kolumny 1000W z wież Hi-Fi za 1000zł. Lekko zerknąłem i dobrym rozwiązaniem byłby zestaw C-1.
    Porozglądaj się też po allegro, jednak unikaj aukcji firmy PHU-Perfect, oraz opinii: "super hiper ultra mega wypasiony bass", "nieziemska efektywność", a także "świecących, tu także "błyszczących" głośników.

Na co zwracać uwagę? To zależy na czym użytkownikowi zależy najbardziej: na efektywności, paśmie przenoszenia, niskiego zejścia... czasami pierwszoplanową rolę gra estetyka kolumny...

0
  • #3 16 Sty 2006 14:29
    Spoko_kolo
    Poziom 9  

Kolumienka serii C-1 wyglada super ale cena to 181zł za sztuke :) dwie to juz 362zł a to za duzio :)

0
  • #4 16 Sty 2006 14:49
    Elvis18
    Poziom 14  

Za 200zł to może poszukaj sobie jakichś mildtonów albo coś w tym stylu. Trochę mało masz tej kasy i ciężko bedzie coś sensownego kupić. Ja na twoim miejscu dozbierałbym trochę kasy i nie kupował żadnego szmelcu tylko sam sobie coś wykonał własnorecznie. Zajrzyj do działu DIY a napewno coś sobie upatrzysz. Ostatnio mój kolega sprzedał naprawdę dobre kolumny podłogowe za 200zł są to jakieś kopie polarisów występujące pod nazwą d&k i mające dobre głośniki tesla arn150. Rozejrze się po allegro jak coś ciekawego zobacze to dam znać

0
  • #5 16 Sty 2006 15:50
    timon125
    Poziom 24  

a ja dodam że powinieneś zregenerować te altusy 75.dlaczego rezygnujesz z remontu swoich wypróbowanych kolumn tylko chcesz kupić kota w worku??taki remont to koszt góra 150zł-wymiana membrany cewki i zawieszeń w niskotonowym,to samo w średniotonowym i wymiana cewki w wysokotonowym.napewno niepadło ci to wszystko więc będzie taniej.i co?nie opłaca się?

Dodano po 1 [minuty]:

te 150zł to oczywiście remont parki.

0
  • #7 16 Sty 2006 17:08
    Spoko_kolo
    Poziom 9  

Co myslicie o tych:

kolumny Alphard, mało używane w dobrym stanie wraz z kartonami i styropianem + maskownice. Trójdrożne, moc maksymalna 100W, impedancja 8ohm, 88dB, pasmo przenoszenia 40 - 20kHz, wymiary 210 x 262 x 650. Zostało wymienione okablowanie na OFC 4mm ponieważ te które było wołało o pomste. Nie jest to żaden hi-end ale za takie pieniądze oferuje dobre brzmienie z porządnym basem. U mnie grało to jako tyły w kinie domowym i raczej żadko używane, nigdy nie były głosno włączane a mam je od nowego. Posiadam je od 2-2,5 lat w tym około roku przeleżały w pudle. Jedna ze skrzyń ma lekkie uszkodzenie firniru co widać na zdjęciu, nie jest to zbytnio widoczne ale pisze o wszystkich skazach jakie są, mimo że są naprawde niewielkie. Poza tym kolumny są w stanie wręcz idealnym.

To mi napisał gostek - co o tym myslicie???

0