Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie sieci na jednym kompie

16 Sty 2006 11:32 2874 8
  • Poziom 14  
    Pomocy. Juz mi normalnie mózg w poprzek staje jak o tym myśle.
    Mam taki problem:

Mam internet po lanie przez wbudowaną kartę (adres zewnętrzny)
    i do tego kartę WIFI z którą sie chce połączyć z siecią lokalną. i tu zaczyna się mój ból. Jak odpalam jedną kartę (LAN) to nie mam sieci lokalnej a jak odpalę tylko WIFI to nie mam netu. Jak uruchomię obie na raz to komputer nie widzi żadnej sieci. Pomocy czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Cos wiecej o adresacji tych kart ? a co dalej idzie pingi pozniej itd w przypadku braku czegos jak to opisales ? , wiecej info
  • Poziom 14  
    wiec wygląda to nastepująco:

karta LAN (internet):
    ip 82.160.243.215
    maska 255.255.255.192
    brama 82.160.243.193

karta WLAN (siec lokalna):
    ip 10.100.1.2
    maska 255.255.255.0
    brama 10.100.1.1

i jak juz wczesniej pisałem: jak uruchomione są obie karty to ni bata nie działa ani net ani sieć lokalna. nawet pingi nie idą ani na brame 10.100.1.1 ani na 82.160.243.193. przy uruchomionej tylko WLAN widze sieć lokalną ale co z tego jak wtedy nie mam internetu.
    PS.
    System to winXP
  • Poziom 16  
    Nie mozesz miec 2 bram domyslnych, bo system glupieje, chyba logiczne.

Po co Ci w drugim polaczeniu (siec lokalna) brama domyslna? Wywyal ja i wszystko wroci do normy.
  • Poziom 14  
    ale jak nie ustawie 2 bramy to (wydaje mi sie, jesli sie myle to mnie poprawcie) nie bede mogl przeglądac sieci lokalnej.

bo cała sprawa wygląda tak ze moj komp jest podłączony do AP przez WLAN a net mam przez zwykły lan.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    A wogole widziales kiedykolwiek siec lokalna, moze AP wycina komunikacje miedzy klientami (miedzy innymi siec lokalna).
    Ponawiam - brama domyslna jest domyslna i jedna tylko.
  • Poziom 14  
    ok to jak wytne brame z połączenia WLAN to wtedy po puszczeniu ping-a na którykolwiek komp z sieci lokalnej wywala mi komunikat ze upłynął limit czasu żądania. jest jakaś nadzieja ze uda sie to rozwiązac?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Brama to napewno powinna byc jedna, reszta zostala ju zpowiedziana ....
  • Poziom 14  
    i rozwiazałem problem. okazało sie ze jednak jest ok jak jest jedna brama tylko sygnał był za słaby i pingi nie szły. ale teraz juz jest ok. dzieki wam wszystkim.

zamykam temat.