Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek w Megane + migacze

Maestro_19 16 Sty 2006 13:25 1476 5
    Maestro_19
    Poziom 14  
    witam. Mam orygilnalnie centralny zamek w kluczyku i mam pytanie czy da sie jakos podlaczyc zeby przy zamykaniu czy otwieraniu migały kierunkowskazy ?
    senso
    Poziom 20  
    W kluczyku? czyli na pilota czy zwyczajnie przekręcasz wkładkę i zamek zamyka/otwiera?.Zawsze się da,jeśli centrala nie ma takiego wyjścia to pozostaje pobrać sygnał sterujący centralnego i puścić na układ który wysteruje migaczami w oparciu o np. stop końcowy MOSFET + prościutki układ czasowy+przekaźnik od migaczy w listwie bezpieczników.
    pozdro
    Maestro_19
    Poziom 14  
    Normalnie w kluczyku oryginalny RENAULT. z centralka. sterowany z pilota. nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. a ile takie cos by kosztowało w jakimś zakładzie?? tak mniej wiecej bo moze nie opłaci mi sie tego robić. Jeszcze co zepsuje :D pozdrawiam
    senso
    Poziom 20  
    Zapytaj elektryka samochodowego,koszt b.mały może 20-50PLN tak mi sie wydaje choć może być różnie.
    pozdro
    rabbit2
    Poziom 19  
    .. a jak by prosto z zasilania silnika siłownika, podpiąć tam równolegle przekaźnik który załączał by zasilanie na kierunkowskazy. Wtedy kierunki zapalały by sie na chwile gdy silowniki by sie zamykały i na chwile gdy by sie otwierały.
    senso
    Poziom 20  
    Tak tylko w zależności od typu siłownika impuls na nim może być zbyt krótki do wysterowania migów poprzez ich fabryczny przerywacz+przekaźnik.Ale chodzi o to samo:P
    pozdro