Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepływowy podgrzewacz wody do prysznica.

tytus81 16 Sty 2006 13:58 8032 4
  • #1 16 Sty 2006 13:58
    tytus81
    Poziom 2  

witam:)
    chciałem się dowiedzieć nieco o przepływowych elektrycznych podgrzewaczach wody (mam zamiar zastosować do prysznica). Może ktoś to z was stosuje i wie jak to się sprawdza w praktyce. Jakiej frmy kupić podgrzewacz tzn co polecacie żeby dobrze działało ale żeby nie przepłacić (bo fundusze mam ograniczone zresztą w tym kraju to normalne:( ). Wszelki wskazówki będą mile wdziane:). Z góry bardzo dziękuje

Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z "AGD i Systemy Grzewcze".

1 4
  • #2 16 Sty 2006 16:32
    samsu100
    Poziom 22  

Witam
    Modeli i typoszeregu ogrzewaczy opisywać nie będę, te informacje są na stronach producentów. Proponuję zwrócić uwagę na moc zainstalowanego ogrzewacza. W/g moich doświadczeń minimum to 9 kW a lepiej 12 kW. Gdy ten ogrzewacz będzie zasilał też inne odbiorniki wody jak zlew, wanna to minimum mocy to 18 kW. Oczywiście o jednofazowym zasilaniu w tym przypadku nie ma mowy. Inaczej nie możemy liczyć na ciepłą wodę na przestrzeni całego roku a szczególnie w zimie. Co do producentów to wskazywałbym na polskie firmy: Kospel i Biawar atutami są niskie ceny produktu jak i dostępność części.
    pozdr. Andrzej K.

0
  • #3 16 Sty 2006 16:33
    olador
    Poziom 29  

witam
    od 1992 roku mam elektr.podgrzewacz do wody STIEBEL ELTRON model
    DHC 6.Polecam...żadnej usterki przez cały okres użytkowania.

Małe wymiary-325X170X110
    przyłącze i odpływ - 1/2''
    zasilanie- 220V
    zabezpieczenie-25A
    moc 6kW

więcej :
    http://www.stiebel-eltron.com/

0
  • #4 16 Sty 2006 22:13
    sipowitz
    Poziom 18  

Byłem zmuszony przez niedługi czas (2-3 miesiące) używać przepływowego podgrzewacza DAFI 5kW. Maksymalnie taką moc mogłem podłączyć do gniazda jednofazowego. Powiem tak, moc mała, można stosować to tylko do jednego punktu, np. umywalki, ja natomiast podłączyłem sobie to do dwóch kolejnych. Niestety DAFIk działający dłużej niż 4 minuty "wywalał" mi zabezpieczenie, pomimo tego, że wartość była prawidłowo dobrana. Trafiał mnie szlaczek, gdy musiałem w ciemnościach wyskakiwać z wanny, żeby włączyć "esa". Ogólnie temperatura z tego DAFIka nadaje się jedynie do mycia rąk.

Czy inne o większej mocy się sprawdzają? Nie mam pojęcia.

0
  • #5 17 Sty 2006 12:56
    adamjur1
    Poziom 39  

Sprawdzają się, byłem na Śląsku w hotelu gdzie przepływowce grzały wodę dla kabin prysznicowych, średnio jeden na trzy kabiny i można się było normalnie myć. Zainteresowałem się tym rozwiązaniem- Podgrzewacze Siemensa, duzej mocy ( ok 15 kW), trófazowe, specjalnie przystosowana do tego instalacja, i odpowiednio duża moc zamówiona w ZE.
    Pozdr.J.

0