Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek cantralny w Peugeot 206 z 2004

ShArK79 17 Sty 2006 00:33 3687 9
  • #1 17 Sty 2006 00:33
    ShArK79
    Poziom 10  

Witam.

W moim samochodziku posiadam alarm Texalarm AVA51 i chciałbym teraz podłączyć centralny zamek. Czy ktoś się może orientuje jak podłączyć tą centralkę do sterowania zamkiem centralnym, lub jeśli ktoś miałby opis z kolorami przewodów dochodzącymi do centralki alarmu to byłbym bardzo wdzięczny. Może być po angielsku.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

0 9
  • #3 19 Sty 2006 00:24
    ShArK79
    Poziom 10  

Dzięki, ale to już wcześniej znalazłem i właśnie szczerze mówiąc nic z tego nie wiem :roll: Gdyby to chociaż bylo po angielski, lub niemiecku. A to jest bodajrze Belgijski :cry:

0
  • #4 19 Sty 2006 07:59
    swirk
    Poziom 17  

WEZ POProstu miernik.. on prawde Ci powie. naciskaj przycisk w pilocie a on prawde Ci powie, gdzie pojawia sie jakis impuls na otworz/zamkij ...chyba ze ten alarm nie ma wyjscia na steranie c.zamkiem.. w srodku w centralce moga byc tez przekazniki ktore podczac naciskania przyciskow w pilocie zwieraja sie...miernik tez to powie ;) ..zacznij od padania przewodow ktore nie sa nigdzie podlaczone..to pewnie te beda ;)
    powodzenia

0
  • #5 19 Sty 2006 23:54
    ShArK79
    Poziom 10  

Dzięki za pomoc i właśnie tak będę musiał chyba zrobić ;) Powinny to być dwa przewody, na których się będzie pojawiała masa. Na jednym przy włączeniu alarmu, a na drugim przy wyłączeniu.

0
  • #6 20 Sty 2006 01:31
    xwit
    Poziom 33  

Ale powiedz jedno:zamek był czy go montujesz???

0
  • #7 20 Sty 2006 01:53
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

W tym opisie w języku niezrozumiałym masz na stronach 2 tabelke i rysunek jak podłączyć sterownik zamka. Z tego co widzę, to alarm ma wbudowany pełny sterownik ( a nie tylko dwa wyjścia służące do wysterowania sterownika impulsami masy). Przewody to LILA, LILA/ROD i cała reszta z opisem "se avsnittet". Do czego służą poszczególne przewody możesz odczytać z rysunkupo lewej stronie. Jest możliwość konfiguracji sygnału sterującego + lub -: przewody GRA/ROD i LILA/ROD. GRA i LILA to odpowiednio wyjścia otwierania i zamykania centralnego (zwierane do tych dwóch podanych wcześniej).
    Właśnie zamek oryginał czy dokładany?

0
  • #8 22 Kwi 2006 09:17
    ShArK79
    Poziom 10  

Witam

Przepraszam, że po tak długiej przerwie ale dopiero wczoraj zaczołem siębawić w podłączanie. Zamek centralny nie jest oryginalny tylko zwykły ze sterownikiem na 2 drzwi. Właśnie mam ptanie. Jak centralka tego zamka jest sterowana bo do jej sterowania są wyprowadzone dwa przewody o kolorach biały i brązowy, czy jest możliwe żeby po podaniu na jeden z nich masy (-) zamki sie zamykały a po podaniu na drugi (+) zamki się otwierały ???

0
  • #9 22 Kwi 2006 10:53
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 23 Kwi 2006 16:43
    ShArK79
    Poziom 10  

Już sobie poradziłem znalazłem na necie słownik angielsko-szwedzki i przetłumaczyłem jakie kolory przewodów odpowiadają schematowi ( tak dla pewności ;) ), następnie podłączyłem i działa :):):)

0