Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Echostar DSB-616-"zamrażanie" obrazu, zanikanie fo

17 Sty 2006 00:57 10451 22
  • Poziom 2  
    Od miesiąca mam Echostara DSB-616 podpiętego do anteny poprzez przełącznik DiSeqC i dwa konwertery w układzie zeza na HB i Astrę. Od pewnego czasu pojawia się co jakiś czas taki problem:

1. "Zamrażanie" obrazu na około 10-15 sekund, fonia normalna i potem nastepuję odblokowanie wizji.

lub

2. Zanik fonii na 10-15 sekund, wizja normalna i nastepuje odblokowanie fonii.

Ustawienia: ilość LNB-2, przełącznik DiSeqC 1...4, HotBird-A, Astra-B

Jest to nieco irytujące, zwłaszcza, gdy dzieje się to w najmniej odpowiednim momencie np. skok Małysza ;), którego "zamroziło" w momencie najazdu - dobrze, że był REPLAY ;)

Być może ktoś ma podobny problem i udało mu się go rozwiązać ?

W punkcie sprzedaży obserwowali prace dekodera i nic się nie działo, wobec czego nie mieli podstaw, aby wysłac go do serwisu. Zasugerowali, iż może to byc spowodowane niewłaściwą współłpracą z przełącznikiem DiSeqC (zresztą czytałem o tym również w sieci). Proszę o informację z jakim przełącznikiem na 100% współpracuje Echostar bezproblemowo (Golden Interstar? Viper? czy taki który obsługuje też Tone Burst?).

DiSeqC jest na zewnatrz - czy może to być spowodowane bardzo niską temperaturą, teraz rzędu -15 st. C ?

Dodam, że gdy w ustawieniach wyłączyłem drugi konwerter, więc też przełącznik, z tego co zdążyłem zaobserwowac - problem nie wystepuje, ale być może za krótka była moja obserwacja...

Dziekuję za wszelkie konstruktywne info
    Pozdrawiam
  • Spec od TV
    Witam!
    Jaki masz poziom sygnału z Hot Birda?
    Czy na Astrze też zanika?
  • Poziom 17  
    może jest lód na konwerterze ? spróbuj połączyć na jakiś czas bez diseka przez beczkę i obserwuj co się dzieje .jaki masz diseq?
  • Poziom 25  
    Mam ten sam problem u klijenta ,wczoraj ustawialem mu czasze troche mial slaby sygnal ,niby wszystko ok ale dalej zamraza ,jade drugi raz wymieniam diseqa na inny.Narazie cisza moze dziala.Diseq na dworze.Tak to jest jak ludzie kupuja badziewie za 12zeta chca zeby smigalo na dworze skoro widac zgory ze wewnetrzny,zal dac 25-30 zeta.Ale chytry dwa razy traci a ja mam robote :D
  • Poziom 14  
    echostary chodza bezproblemowo z przełącznikiem łódzkiej firmy satserwis dsp210www.satserwis.pl ,sprawdz jaka masz wersje oprogramowania jesli inna niz1.2 polsat - 110p to trzeba zaktualizowac
    podlacz bezposrednio konwerter od hotbirda, jesli bedzie ok to wina przełącznika, nie każdy przełącznik bedzie dobrze dzialal
  • Poziom 2  
    Na razie wyłączyłem w menu dekodera drugi konwerter na Astrę, więc dekoder widzi tylko HotBirda i jak narazie jest ok, bez zaników, nie zaobserwowałem problemu.

Powoli więc skłaniam się do wniosku, że problem tkwi w przełączniku...będę go jeszcze obserwował...

Dziękuję za porady i namiary na firmę, gdzie mogę kupić przełącznik współpracujacy z Echostarem.
  • Poziom 10  
    Ja mam ten sam problem nie wiem co zrobic wymieniłem antene na wiekszą zmieniłem konwekter i dalej to samo z 10 razy był u mnie monter sygnał mam dobry problem wystempuje na kanałach cp

kamilek101(malpa)tlen.pl
  • Poziom 2  
    To nie wina diseqa Ja go nie mam a zamraża tak jak opisałeś Strasznie to wkurzające Dodam że mam echostara dsb 717 konwerter i czasza od CP siła sygnału ok 85% jakośc ok 80% Mieszkam w walii a tu z tego co wiem sygnał z hotbirda jest nieco mocniejszy? Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    To prawda! Z diseq czy bez to samo.Miałem kilku klientów z tym samym problemem zatrzymanie obrazu następnie brak fonii.Wina leży po stronie dekodera nie wymieniajcie diseqów.Wszystkie które miałem to DSB616.Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    U mnie takie same objawy (dsb-616), obraz i dźwięk :-(
    Do tego pilot działa tak jakby miał wyczerpane baterie, czasem nie działa, a baterie nowe, sprawdzone miernikiem.
    Pilota sprawdziłem, nadaje. Może dekoder jest niesprawny?

Ma ktoś na to lekarstwo?

Myślę czy nie zanieść wszystkiego do sprzedawcy, niech to sprawdzą w serwisie...
  • Poziom 10  
    irox30 napisał:
    Od miesiąca mam Echostara DSB-616 podpiętego do anteny poprzez przełącznik DiSeqC i dwa konwertery w układzie zeza na HB i Astrę. Od pewnego czasu pojawia się co jakiś czas taki problem:

1. "Zamrażanie" obrazu na około 10-15 sekund, fonia normalna i potem nastepuję odblokowanie wizji.

lub

2. Zanik fonii na 10-15 sekund, wizja normalna i nastepuje odblokowanie fonii.

Ustawienia: ilość LNB-2, przełącznik DiSeqC 1...4, HotBird-A, Astra-B

Jest to nieco irytujące, zwłaszcza, gdy dzieje się to w najmniej odpowiednim momencie np. skok Małysza ;), którego "zamroziło" w momencie najazdu - dobrze, że był REPLAY ;)

Być może ktoś ma podobny problem i udało mu się go rozwiązać ?

W punkcie sprzedaży obserwowali prace dekodera i nic się nie działo, wobec czego nie mieli podstaw, aby wysłac go do serwisu. Zasugerowali, iż może to byc spowodowane niewłaściwą współłpracą z przełącznikiem DiSeqC (zresztą czytałem o tym również w sieci). Proszę o informację z jakim przełącznikiem na 100% współpracuje Echostar bezproblemowo (Golden Interstar? Viper? czy taki który obsługuje też Tone Burst?).

DiSeqC jest na zewnatrz - czy może to być spowodowane bardzo niską temperaturą, teraz rzędu -15 st. C ?

Dodam, że gdy w ustawieniach wyłączyłem drugi konwerter, więc też przełącznik, z tego co zdążyłem zaobserwowac - problem nie wystepuje, ale być może za krótka była moja obserwacja...

Dziekuję za wszelkie konstruktywne info
    Pozdrawiam

Ja mam ten sam problem sygnał jest na 61% wymieniłem czase na 85cm sygnał jest oki ale jest tak ze np obraz stoi w miejscu fonia jest albo na odwrut oddałem dekoder do serwisu a mam dsb616

• Poziom 12  
    Wszystkie 616 i 717 tak niestety maja, są to naprawdę nieudane dekodery.
    Sam osobiscie sprzedaje te urzadzenia i reklamacji jest w bród.
    Jesli idzie o mrozenie to jesli zdarza sie to 2 do 4razy dziennie to jest b.dobry
    wynik.

Jesli macie jakieś pytania odnosnie dekoderów polsatu to chętnie odpowiem

Pozdro
  • Poziom 28  
    Mam to samo i zastanawiam się czy to podejdzie pod naprawę gwarancyjną?

• Poziom 12  
    Możesz spróbowac wysłac na gwarancyjna. U mnie każde zgłoszenie jest realizowane, mnie tez by denerwowało takie oglądanie.

Widzę, że poruszony został temat osprzętu.
    Jesli idzie o konwertery to polecam GoldenInterstara i Inverto (te drugie ostatnio do kompletów daje własnie polsat) a z przełaczników Diseq najlepiej działa GoldemIterstar, tuż po nim Viper.
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 12  
    Witam

Myślę, że wina leży po stronie oprogramowania, Echostary budową wewnętrzna przypominają model DSR6000 a z nim jako FTA nie ma problemu
    A jeśli idzie o sprzedaż... zapotrzebowanie ogromne, pakiet familijny za 35 zrobił swoje

pozdro :)
  • Poziom 15  
    witam.Przywróc ustawienia fabryczne jak to nie pomoze to wina oprogramownia albo moze byc stare oprogramowanie 110.albo wina kartyl ub czytnika karty.dosć częsta usterka w tych dekoderach zazwyczej przywrócenie ustawien fabrycznych pomagało.
  • Poziom 13  
    troche odgrzeję temat u mnie pomogło na mrożenie obrazu położenie pod każdym z rogów tunera gumowych krążków ok 3cm wysokości, uczyniłem to po tym jak zauważyłem że gdy trochę popracował to zamrażał obraz na potęgę choć sygnał b.dobry miałem okazało się że pewnie się przegrzewał bo nie miał odpowiedniej cyrkulacji powietrza i ów podniesienie mu nóżek :-) załatwiło nie tylko u mnie problem ale także u paru znajomych. Od tamtej pory zamraża się obraz bardzo sporadycznie i praktycznie nie denerwuje już to bo może raz do trzech razy dziennie złapie freeza na 2-3 sek. ale to tylko w upalne dni.
  • Poziom 10  
    może ktoś otwierał tego echosia to niech powie co tam sie tak
    grzeje , może wystarczy dołożyć jakiś większy radiator
    i bedzie sie lepiej chłodzić albo jakiś cichy wiatraczek :|
    mam to samo był w serwisie ale oczywiście nic nie zrobili poza
    wgraniem na nowo softu a grzeje sie niemiłosiernie z przodu z lewej
    strony otworzyłbym go ale mam jeszcze gware i plomby są
    wielu urzytkowników tego badziewia liczy na czyjąś pomoc może
    ktoś coś wymyśli
  • Specjalista - spawarki
    Na pytanie co się grzeje odpowiedż jest prosta-przetwornica i niestety nic nie da się z tym zrobić. Poprostu obudowa jest mała, przez co jest słaba cyrkulacja powietrza. Jeżeli komóś skończyła się gwarancja to docelowo można rozwiązać problem przegrzewnia któremu towarzyszy zamarzanie obrazu poprzez zdjęcie górnej obudowy, ewentyalnie można kombinować z jakimiś wiatrzczkami itp rzeczami.

Poza tym nie należy stawiać go we wnękach ani na nim innych urządzeń bo utrudnia to cyrkulację powietrza, a w rezultacie wychładzanie się tunera.
  • Poziom 13  
    Naprawdę te dekodery to badziew. Ja mam DSB 717 i zanik głosu co jakieś dziesięć minut i jak się pojawia z powrotem to święto. Testuje temat podkładek pod dekoder :D
  • Poziom 11  
    Wprawdzie dawno padały pytania o zamrażaniu fonii i obrazu jednak odpowiedź jest nadal aktualna.
    Od 3 lat używam Echostar DSB 616. Początkowo reklamowałem dekoder w Polsacie cyfrowym ale zorientowałem się , że nie ma sensu użerać się z firmą. Jedynym sposobem na przywracanie głosu bądź obrazu jest natychmiastowe przełączenie pilotem kanału w górę albo w dół i powrót na oglądany kanał.
    Zamrażanie występuje niezależnie czy używa się przełącznik LNB czy też korzysta się z jednego konwertera. Te dekodery mają to po prostu od urodzenia .
    Pozdrawiam ! sq2bnc
  • Użytkownik usunął konto