Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spliter do Cyfry+

Aphi 17 Sty 2006 11:12 7934 6
  • #1 17 Sty 2006 11:12
    Aphi
    Poziom 2  

Witam!

Kupiłem na Allegro spliter oraz 2 karty klienckie. Rozdzieliłem sobie dzięki niemu Cyfrę na Philipsa 6010 i na kartę SkyStar2 w komputerze przez Phoenixa. Niestety mam z tym problem.

Problem polega na tym, że co jakiś czas się wiesza obraz i muszę resetować spliter przyciskiem na karcie klienckiej, którą mam głęboko schowaną pod biurkiem (lub iść do innego pokoju i restetować na karcie w Philipsie).
    I tu mam pytanie: Czy jest możliwość zrobić taki układ który mógłbym podpiąć do splitera jako kolejną kartę kliencką, a którego jedyną funkcją byłoby, po naciśnięciu przycisku, reset splitera?

Jeśli mógłby ktoś mi w tym temacie pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
    Aphi

0 6
  • #2 17 Sty 2006 15:52
    Stanisław2003
    Poziom 28  

Musisz zmienić oprogramowanie splitera i sprawdzić czy masz kable i połączenia prawidłowe.Poza tym to są jednak rozwiązania kapryśne i trzeba się sporo nieraz namęczyć i mieć sporo cierpliwości.W zasadzie jest to zabawa dla hobbystów.

0
  • #3 22 Sty 2006 13:27
    hhenry
    Poziom 1  

najlepiej kupić splitter uniwersalny

0
  • #4 22 Sty 2006 16:13
    szwaga
    Poziom 12  

prawdopodobnie kupiłeś tańszy spliter oparty na picach - stąd to ciągłe wieszanie - ja osobiście mam już od półtora roku spliterek zbudowany na atmelu - chodzi bez najmniejszych problemów - instalowałem już kilka takich spliterów znajomym i u nich też wszystko śmiga OK - czytałem na forum DVHK że właśnie splitery z picami są kłopotliwe w używaniu (częste zwiechy0 - po prostu te procesorki nie wyrabiają !!!

pozdr.

0
  • #5 03 Lis 2007 21:18
    kryys
    Poziom 9  

A czy istnieje sposób przy pomocy którego można stwierdzić poprawność działania takiego splitera?
    Moje urządzenie przez pewien czas działało poprawnie a teraz przestało /nie pulsuje zielona dioda/, czy można to jakoś sprawdzić.
    Dziękuję za dopowiedź i pozdrawiam.

0
  • #6 05 Lis 2007 15:15
    romeok01
    Poziom 35  

Być moze przyczyną wieszania się splittera jest ustawienie konfiguracji wtyczki Poor Man's CAM 2, której używasz razem z phoenixem do oglądania kanałów cyfry w programach do obsługi karty DVB.
    Spróbuj ustawić Timeout controls Receive i Send na: 2000 w zakładce Phoenix.
    Spliter do Cyfry+

0
  • #7 07 Lis 2007 08:42
    markusz
    Poziom 14  

Witam

@szwaga ma ma rację, kupiłeś tani spliter, który działa oki na tunkach z C+, do innych tunków trzeba jakieś inne karty ale wolałem nie ryzykować. Montowałem kilka na atmelu (sam też go mam) i żadnych problemów.

Marek

pozdr.

0