Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie Nokii 3210 akumulatorem 3,6 V

ozim 17 Sty 2006 11:39 1170 8
  • #1 17 Sty 2006 11:39
    ozim
    Poziom 2  

Próbował ktoś zrobić coś takiego ?? Potrzeba tylko obniżenia napięcia czy też zmiany układu ładowania ??

0 8
  • #2 17 Sty 2006 11:48
    grzesiek33
    Poziom 31  

Ale dlaczego chcesz to zrobić..... przecież baterie do tego modelu są ciągle dostępne.

0
  • #3 17 Sty 2006 11:51
    highlanderus
    Poziom 30  

Wystarczy dopasowac napięcie jezeli chcesz używać akumulatora NiCd.

0
  • #4 17 Sty 2006 18:34
    ozim
    Poziom 2  

Myślałem o zasilaniu akumulatorem Li-Ion lub polimerowym...

0
  • #5 18 Sty 2006 10:00
    highlanderus
    Poziom 30  

Do nich nie muszisz przerabiać telefonu!

Tłumaczenie dla mniej rozgarniętych forumowiczów i kolegi [grzeska33]

Nie musisz przerabiać układu ładowania. "Grzesiek33 uważaj" jezeli zrobisz tak jak napisałeś w swoim pierwszym poście, czyli obniżysz napiecie. Kolego [grzesiek33] zauważyłeś juz dlaczego to tak napisałem.

Serdecznie Pozdrawiam i szczegolne pozdrowienia dla kolegi Grzeska33 :D

mała rada czytaj cały temat ewentualnie zmuś się do przeczytania postu autora :!:

0
  • #6 18 Sty 2006 13:20
    grzesiek33
    Poziom 31  

highlanderus napisał:
    Do nich nie muszisz przerabiać telefonu!

Czyli według ciebie zasilanie telefonu który normalnie pracuje na 2,4V baterią 3,7V jest w porządku i nic nie trzeba przerabiać ?

0
  • #7 02 Kwi 2006 17:24
    k4be
    Poziom 31  

Ericsson T10 z akumulatorem o znamionowych 4.8V przepracował niecały miesiąc z baterią 7.2V i jedynym problemem był wskaźnik baterii pokazujący cały czas max. Wszystko działało i się nie usmażyło.

0
  • #8 03 Kwi 2006 08:24
    Jacck
    Poziom 26  

W 3210 jest impulsowa przetwornica napięcia "w górę" na układzie TEA1210TS Philipsa (stąd da duża cewka-transformatorek i cały rząd dużych kondensatorów). Wszystkie układy w telefonie są takie same jak te w telefonach zasilanych z baterii 3.6V łącznie z układem zasilania CCONT. Prawdopodobnie dało by się wywalić tą przetwornicę i zastosować baterię 3.6V, jednak nie wiem czy to opłacalne. Trzeba zwrócić także uwagę na układ ładowania baterii. Musiałbyś wziąć serwisówki od 3210 i np 3310 i porównać schematy układów zasilania.

0
  • #9 03 Kwi 2006 09:07
    puzonpl
    Poziom 12  

Ze dwa lata temu pojawiły się na rynku baterie litowe do tej nokii lecz szybko je wycofali ze względu na uszkodzenia ładowań w tym telefonie. Dodatkowo baterie litowe i polimerowe, a w szczególności polimerowe powinny być ładowane ładowarkami impulsowymi, a ta Nokia nie toleruje takowych ładowarek. Więc nie wiem czy ma to sens wkładanie takej baterii do tego fona. Zobaczysz sam, że po okresie jakiegoś miesiąca przestanie ci ładowac takową baterię. znam to z autopsji. W swoim czasie naprawiałem masę 3210 z innymi bateriami niz NiMh.
    Ładowanie tych baterii wiąże się z dłuższym czasem ładowania, co przegrzewa układy i doprowadza je do uszkodzenia.
    Przemyśl to jeszcze sobie.

0