Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III 1.9tdi - zapala się lampka ciśniena oleju i gaśnie

17 Sty 2006 14:09 3367 6
  • Poziom 10  
    Witam od jakiegoś czasu mam problem a mianowicie zapala mi sie lampka ciśnienia oleju a następnie gaśnie silnik, który mogę odpalić dopiero po kilku minutach. Wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i nadal to samo. Olej i filtr oleju wymieniłem i dalej to samo. Pojechałem do elektryków podłączyli komputer i nie wykazało żadnych błędów. Powiedzieli że to nie może być wina czujników ( odłączyli czujnik zrobili zwarcie i lampka sobie mrugała a czujnik silnik nie gasł)po wyjechaniu z warsztatu wszystko było ok jak ręką odjął i tak przez ponad 4 miesiące żadnych objawów. A teraz znów zapala sie lampka i gaśnie silnik. Elektrycy sugerowali że to na 99 procent może być związane z alarmem, że podaczas jazdy następuje odcięcie zapłonu. Poradzcie coś . DZIĘKI !!!
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Jesli sugerują ze to może być alerm poprostu odłącz go na czas testowania
    Napisz jaki to alarm.
    Prawde powiedziawszy temat juz znany na forum te mruganie czujnika ciśnienia oleju. Proponuje poszukac.
    pozdrawiam.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Zmień mechaników, niestety jestem z innego całkiem regionu ;) więc Ci nie podpowiem na jakich - ale na pewno warto dać samochód w lepsze ręce i to powinno pomóc.
  • Poziom 10  
    Alarm jaki mam to PROXIMA gadałem przed chwilą z serwisem gdzie podłanczałem alarm i mówią że ich zdaniem to nie będzie alarm ale przejżą układ.
  • Poziom 14  
    A czy ci mechanicy sprawdzali czy ciśnienie oleju jest w normie na zimnym i ciepłym silniku.
  • Poziom 13  
    zacznij od pomiaru cisnienia oleju manometrem a dopiero pózniej szukaj innych usterek
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.
    Problem mam już rozwiązany pojechałem do serwisu, gdzie podłanczali mi alarm i okazało się, że nawalił prawdopodobnie przekaźnik immobilaissera zrobili mi mostek i nic sie nie działo. Autko już nie gasło, ale za to pobierało mi prąd, przez co rozładowywał mi sie akumulator. Przekaźnik ten był od pompy paliwa. Otworzyłem go i się okazało, że był "Zimny lut". :) także taka błacha przyczyna "Zimny lut", a tyle problemów. Pozdrawiam :)