Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z cb radiem president jackson

18 Sty 2006 09:59 6215 50
  • Poziom 17  
    mam radujko presiden jackson najpier podłączony był do starego zasilacza od kompa pracował ok tylko zbierał zakłucenia, wczoraj podłaczyłem go do akumulatora 12V 44Ah zaczołem gadać po chwili gadania nie moge nadawać, słysze wszystko ok ale gdy nacisne przycisk przy mikrofonie wskaźnik ucieka do poczatku skali i nikt mnie nie słyszy
    co mogło sie stać? aha gdzy postoi z godzine wyłaczony ale nie odłaczony od akumulatora przez chwile moge nadawac ale po 5 min znowu pada prosze o pomoc
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zimny lut. Jak się radio rozgrzeje, to traci kontakt. Do przeglądu i poprawienia.
    Michał
  • Poziom 17  
    sam bym je nprawił?? jak dojśc w którym miejscu jest padnięte?

Dodano po 21 [minuty]:

przed chwila go wystawiłem na balkon na 10min i zaskoczył ale nie na długo
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Hmm. Są różne metody szukania.
    Sprawdzać gdzie ginie sygnał, użyć zmrażacza, a jak ktos ma doświadczenie i dobre oko, to przy dobrym świetle przez szkło powiększające też zobaczy.
    Michał
  • Poziom 17  
    a ile taka usługa mogła by kosztowac w serwisie? kurde ojciec kupił radio ja zaczołem uzywać i teraz musze pocichu je naprawić bo sie chłop zdenerwóje
  • Poziom 28  
    Może być zimny lut jak napisał kolega i może powoli siadać MRF477 czy jak mu tam. Kiedyś się naszukałem zimnego lutu i w końcu wymieniłem w/w tranzystor. Przeszło, ale to jest duży koszt.
  • Poziom 17  
    gdy mam chwilke na zimnym i pytam czy mnie słychac to ludzie mówią ze bardzo dobzre w promieniu 10km a za chwile pada wiem ze w tym radiu ktoś grzebał ale przed tym jak je kupiłem a wcześniej dizałało ok
  • Poziom 28  
    Sprawdz na płytce czy driver nie jest przegrzany. Sprawdz czy końcówka jest dokręcona do radiatora, tylko nie przesadz z jej dokręcaniem. Sprawdz czy takie małe płyteczki są przykręcone na wierzchu końcówki. Powinny do nich lecieć dwa druciki, zobacz czy nie są przerwane.
  • Poziom 17  
    co to jest driver i jak mam zobaczyc czy nie jest przegrzany?
  • Poziom 28  
    Driver to tranzystor który steruje końcówką mocy stopnia nadawania. Zapewne znajduje się w okolicy MRF477. Sprawdz czy nie ma w jego okolicy zimnego lutu - brzydkiego, nie świecącego się względem reszty. Sprawdz czy gdzieś w okolicy nie jest nadpalona płytka, przebarwiona od temperatury.
  • Poziom 17  
    niema żadnej przebarwionej scieszki
  • Poziom 22  
    Witaj.
    sądze ze naprawa tych zimnych lutów może kosztowac w okolicy 15zł w serwisie to by wzieli z 3 razy tyle. Ja bym ci radził przelutować wszystkie punkty lutownicvze w obrębie nadajnika czyli predriver, Driver, końcówke mocy razem z innymi współ pracującymi elementami.
    Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Albo przedmuchac hot-airem. Szybciej będzie.
    Michal
  • Poziom 22  
    wiesz co do hota to bym się troszke bał płyta na której są ścieżki może nie wytrzymać nagdzania i pęcznięć miałem jóż takie przypadki że hotem robili i potem połowy ścieżek nie było. Najlepiej wziąść kalafonie cyne i lutownice kolbową max 60W i lutować sam używam tej metody i sprawdziła się w wielu przypadkach. Dodam ze ja bym przelutował jeszcze generator fali nośnej.
    pozdarwiam.
  • Poziom 14  
    jesli sie nastawi temp w okolicach 360-400, zalezy od temp otoczenia i nie bedzie sie grzalo uporczywie w jednym miejscu za dlugo a do tego nadmuch goracego powietrza nie bedzie przesadzony to nie ma prawa sie nic stac i w chwile moment sprawa jest zalatwiona, ale jesli ktos nie ma z tym praktyki to lepiej zwykłą lutałką sie pobawic, radio powinno wstac, mialem juz kilka razy taki przypadek i po przelutowaniu ALL OK
  • Poziom 17  
    końcówka mocy jest napeno w porządku wsadzałem radujko do lodówki na koło 20 min i zaskakuje na chwilke

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

przed chwilą wyciagnołem z lodówki owe radyjko i gadałem z 2 minuty i znowy padł nawet na wstęgach było git ale już sie raczej rozgrzał

Dodano po 48 [minuty]:

są inne mozliwości?? bo przygrzałem lutownica końcówke mocy i styki które mi sie podobały ale dalej jak było tak jest mogło sie coś innego stać??
  • Poziom 22  
    my mówiliśmy o przygrzaniu wszytskich styków przygrzej wszytskie styki od całego nadajnika i wtedy zobacz jaki będzie efekt.
  • Poziom 17  
    jutro przygrzeje wszystkie ale mówiąc nadajnika chodziło ci o całośc a nie tylko moduł nadawczy bo i tak nie bardzo wyczaje co do odbioru a co do nadawania wezme odwróce go jutro do góry nogami i cała płytke przlece moją lutolą;)
  • Spec od GSM
    A może akumulator ci pada? ;) weź podłącz to radio pod jakiś zasilacz i sprawdź. Jak wciskasz nadawanie to przygasa s-metr ?
  • Poziom 39  
    MRF477 jest zbyt drogi do doswiadczen. Sprawdz napiecie W.Cz na driver a najlepiej zanies CB do serwisu, bedzie taniej. A tato i tak kupil to rodio uwalone!

chyba post poszedl dwa razy. Przepraszam
  • Poziom 17  
    to napewno nie aku bo teraz jeste na zasilaczu od kompa i jest tak samo a w czesniej na tym zasilaczu działało. Czyli mówicie rzeby lepiej nie robić przynim nic lepiej zanieśc je do kogoś wykfalifikowanego?
  • Poziom 12  
    sprawdz sobie driver najpierw a moze a miales antene dobrze zestrojona moze koncówki padły????

***POGOTOWIE POLICJI 997***
  • Poziom 17  
    włąśnie to nie wygląda na końówki bo jak go zamrorze to wiciskam z niego pełną moc
  • Poziom 12  
    to zobacz jeszcze te dody co sa razem z tymi rmf przykręcone stvnie pamietam numeru ale one odpowiadaja za prad spoczynkowy konówek a ciepłe są koncówki czy zimne??
  • Poziom 17  
    końcówki zimne sa nigdy mi sie nie zagrzał jakoś niebywale kiedys miał max 40 stopni a teraz żebym mugł nadawać musze go zamrozić
  • Poziom 12  
    a do jakiej temperatury je schladzasz???pytanie co schladzasz cale radio???
  • Poziom 17  
    teraz jak są mrozy otwieram okno i klade od oknem że zimne powietrze go schładza i calutkie radio schładzam nie bardzo jest jak miejscowo schłodzić
  • Poziom 12  
    cos mi sie w to wierzyc nie chce napewno to nie jest zimny lut!!!Propozycja moja jest tak wez je rozbierz wez sobie maly radiatorek i znajdz który element ci blkouje nadawanie wtedy bedziesz wiedzial gdze masz szukac!!!!Masz tu opis do twojego radia
    http://www.cbsite.nl/modif/president/jackson/jackson.htm

***POGOTOWIE POLICJI 997***
  • Poziom 17  
    w nim sa 4 elementy które sie grzeją tzn 2 końcóki mocy i z boku jest tranzystor a obok niego chyba układ z kilkoma nużkami też przykręcony do masy a z tym radia torkiem to co mam zrobić? jak go porządnie schłodze to z 5 min pochodzi i znowu pada do tego czasu nie zagzreje sie chyba tak bardzo z resztą zaraz go zchłodze i na rozebranym go odpale i bed emacał
  • Poziom 12  
    To maz prawdopodobnie walniety transformatorek modulacyjny ten za koncówkami jest taki duży tranzystor a obok jes uklad m.cz i tam ci sie wszystko zatyka!!!