Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd Ochrony systemu Windows.Uruchom Ponownie.

18 Sty 2006 10:33 2741 3
  • Poziom 9  
    Witam.Chciałem zainstalować drukarke 1510 i po instalacji komputer poprosił o ponowne uruchomienie.

No i juz sie nie włączył.Ciągle wyskakuje błąd ochrony systemu windows.(podczas ładowania).

Z awaryjnego usunąłem więc tą drukarke przez uninstall i nie pomogło.No to z DOSa przywróciłem rejestr z dnia wcześniej, kiedy to wszystko było OK.Też nic.Potem usunąłem wszystko z regedit w RUN i nic.

W trybie awaryjnym wszystko działa bez problemu, a w normalnym się nie uruchomi.

Wymieniłem kość RAMu z innego kompa i też nic.No to wziąłem dysk HDD i podłączyłem do innego kompa i o dziwo Windows sie uruchomił, ale potem się zwiesił i tez za bardzo nie mozna sobie podziałać.

Macie jakieś pomysły?
  • Warunkowo odblokowany
    Czasami reinstalka.. jest szybsza od szukania przyczyny.

Dodano po 1 [minuty]:

poszukaj wpisów w rejestrze dotyczacej tej drukarki.... i je usun.

Moze4sz również w awaryjnym usunąć inne stary np.: grafika itp... i zobzcyc moze wtedy pojdzie

pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Przy uruchamianiu trzymaj wciśnięty klawisz F8. Pojawi się menu, z którego proszę wybrać pozycję "Potwierdzanie krok po kroku". Odpowiedzieć, żeby windows ładował wszystkie sterowniki. Wtedy proszę potwierdzić kolejno wszystkie ładowane sterowniki, zwracając uwagę, czy nie pojawił się sterownik drukarki - wtedy wcisnąć "N".
    Na pewno muszą być ładowane sterowniki systemowe:
    vcomm.vxd, vdd.vxd, vflatd.vxd, vdmad.vxd, vmouse.vxd, configmg.vxd, ntkern.vxd.
    Jeśli uruchomi się windows - to jest winowajca.
    Jeśli nie, to można metodą prób i błędów odznaczać inne sterowniki aż znajdzie się konfliktowy sterownik.
  • Poziom 13  
    Spróbuj zmienić w biosie tryb portu LPT. U mnie to pomogło.