Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polsat Cyfrowy zamiast Cyfry +

kulja 18 Jan 2006 14:06 5247 5
    kulja
    Level 2  
    Witam, mam pytanie. Otóż mam instalacje antenową zbiorczą w budynku wielorodzinym aktualnie korzystam z Cyfry+, chciałbym zmienić na Polsat. Czy jak podmienie tylko tuner Cyfry na Polsatowy to bedzie wszystko OK, czy trzeba coś zmieniać w antenie ( nie wiem zmienić pozycje czy konwektor czy cos takiego) ?, nie chciałbym tego robic gdyż czesc lokatorów korzysta z cyfry+.
    ctk24
    Level 16  
    zbiorcza antena to jedno a drugie to właśnie to co chcesz.
    lepiej kup czaszę za 20zł i popytaj z jakiej platformy nadają ten pakiet (hotbidr, astra), tuner ok, ale karta potrzebna i tu problem bo nowe kodowania, stare klucze nie pasują, trzeba czekać, aż jacyś cyfrohakerzy zdekodują, wtedy skieruj czaszę na odpowiedniego satelite, zamów czystą kartę, przeprogramuj tuner (daj mu klucze) i po sprawie, ale w takim wypadku czas nie bedzie twoim sprzymierzeńcem... nie od razu Rzym zbudowano.... na razie to z czszy tylko FTA (FreeToAir) można odbierać, choć ostatnio coraz więcej stacji korzysta z nowego systemu (poza polsatem, który zainwestował w stary system, który od kilku lat można samemu w domu sobie zdekodować korzystając z internetu, hehe, to ci dopiero ....)
  • Helpful post
    pajo21
    Level 35  
    ctk24 wrote:
    zbiorcza antena to jedno a drugie to właśnie to co chcesz.
    lepiej kup czaszę za 20zł i popytaj z jakiej platformy nadają ten pakiet (hotbidr, astra), tuner ok, ale karta potrzebna i tu problem bo nowe kodowania, stare klucze nie pasują, trzeba czekać, aż jacyś cyfrohakerzy zdekodują, wtedy skieruj czaszę na odpowiedniego satelite, zamów czystą kartę, przeprogramuj tuner (daj mu klucze) i po sprawie, ale w takim wypadku czas nie bedzie twoim sprzymierzeńcem... nie od razu Rzym zbudowano.... na razie to z czszy tylko FTA (FreeToAir) można odbierać, choć ostatnio coraz więcej stacji korzysta z nowego systemu (poza polsatem, który zainwestował w stary system, który od kilku lat można samemu w domu sobie zdekodować korzystając z internetu, hehe, to ci dopiero ....)

Widze że sie nie orientujesz w temacie (wiesz że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele)lepiej przejrzyj różne fora i dokształć sie troche.
    POlSAT właśnie ma nowy system kodowania NAGRE2.
    @kulja możesz zamienic tylko dekodery i bedzie działać bo cyfra+ i polsat są na tym samym satelicie Hotbird
    kulja
    Level 2  
    Dzieki, oto mi własnie chodziło...
    tomii27kr
    Level 10  
    witam
    mam pytanie...
    Obecnie korzystam z cyfry+(orginalny:dekoder,konweneter,czasza 60cm)
    czy jak będę chciał przejść na polsat cyfrowy to wystarczy zmienić wyłącznie dekoder(konwenter i czasza-pozostają bez zmian?)
    dziękuje za odp
    okulik
    Level 28  
    tomii27kr wrote:
    witam
    mam pytanie...
    Obecnie korzystam z cyfry+(orginalny:dekoder,konweneter,czasza 60cm)
    czy jak będę chciał przejść na polsat cyfrowy to wystarczy zmienić wyłącznie dekoder(konwenter i czasza-pozostają bez zmian?)
    dziękuje za odp

Zamieniasz tylko dekodery.