Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie karty sieciowe w jednym PC

18 Sty 2006 15:28 3834 6
  • Poziom 23  
    pytnie jest następujące czy jeżeli w moim kompie będą siedziały dwie sieciówki, z czego jedna będzie odbierała internet od hosta w drugim pokoju a druga będzie obsługiwała sieć z sąsiadami i czasem będe brał z niej internet przez proxy (jak brat wyłączy kompa) czy będzie działał taki układ połączeń?? jakie moga być ewentualne problemy?? czy opera lub IE będzie obsługiwał i jedno i drugie połączenie internetowe??
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jak dobrze ustawisz to bedzie dzialac wszystko.
    Ale:
    - nie ma mozliwosci ciagniecia internetu naraz z 2 zrodel
    - w jednym czasie mozesz miec ustawiona tylko jedna brame domyslna, jak ustawisz dwie komp zglupieje i zadna siec nie bedzie dzialac.
  • Poziom 23  
    ok z ustawieniami sobie chyba poradze. następne pytanie. czy jedna z sieciówek może byc na ISA?? bo jak wsadziłem do mojego PC dwie sieciówki na PCI to win 98 sie nie odpala. a na inny sie nie chce przesiadać. to długa historia jak coś to tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=365869&highlight= jaką przepustowośc mają sieciówki na ISA??
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Win 98 nie obsluguje dwoch sieciowek, jak chcesz miec 2 w jednym kompie to przesiadka na 2k lub xp

Sieciowki na ISA, moge sie myslic ale chyba sa tylko 10Mbit. (osobiscie nie mialem innych, ale mam tylko 50% pewnosci)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    JacoMan napisał:
    Win 98 nie obsluguje dwoch sieciowek, jak chcesz miec 2 w jednym kompie to przesiadka na 2k lub xp

O cos nowego :), obsluguje i to nie tylko dwie :)
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Racja rozpedzilem sie, chodzilo o zwykle udostepnianie polaczenia ICSem.
    Sam nie wiem jak na to wpadlem.