Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja baterii do Laptopa Dell Latitude C640

MK1 18 Sty 2006 18:45 6057 4
  • #1 18 Sty 2006 18:45
    MK1
    Poziom 11  

Witam wszystkich

Mam nastepujący problem. W baterii do Laptopa Dell Latitude C640 padła elektronika ( wzrokowo wygląda na uszkodzony duży tranzystor - dziura w obudowie ). Bateria przed awarią trzymała około godziny ( P4 1.8 WiFi ) Ze względu na to że nie miałem możliwości naprawy elektroniki zastosowałem drugą sprawną wyjętą z innej padniętej baterii niestety o innej ( chyba mniejszej ) pojemności. Po tym zabiegu bateria ożyła ale po naciśnięciu przycisku test zapalają się i migają trzy diody 1,3,5. Co ciekawe bateria po włożeniu do laptopa ładuje się i potem trzyma około godziny. I tu moje pytanie i jednocześnie prośba. Co oznaczają te trzy migające diody ? Czy ktoś oczywiście nie za free naprawił by mi tą baterię. Chodzi mi o reset elektroniki i wpisanie do pamięci właściwego wsadu dla tej baterii. Układy SMD i programowanie pamięci leży poza moimi możliwościami :-( Akumulatory mogą zostać te same.
    Typ baterii to 66Whr 4460mAh 14,8V

Z góry dzięki za pomoc .

Maciek MK1

0 4
  • #2 19 Sty 2006 16:49
    markus_katowice
    Poziom 13  

podejżewam że nikt Ci tego za free nie zrobi. "Ogniwa mogą zostać te same" - koszt ogniw liczy się w setkach złotych.

0
  • #3 19 Sty 2006 18:06
    MK1
    Poziom 11  

do kolegi markus_katowice

oczywiście że nie za free - i też tak napisałem :-)

Co do kosztów to koszt całkowitej regeneracji takiej baterii to jest to kwota ok. 250 zł Tylko po co mam to robić skoro ogniwa wytrzymywały jeszcze około godziny w porywach do półtorej.

Czy ktoś może mi pomóć ?

Pozdrawiam

0
  • #5 24 Wrz 2006 13:16
    kitor
    Poziom 34  

mtaranti - odpowiadasz na temat sprzed pół roku. Czy jest sens?

PS: W obecnej chwili bateria jest martwa(wyciągnęliśmy pamięć i próbowaliśmy wgrać wsad od właściwej, ale nic nie dało). Oczywiście nie zdziwcie się, że ja odpowiadam, a nie MK1, bo to po prostu mój tata xD

0
  Szukaj w 5mln produktów