Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aktywny subwoofer na 2030A proszę o radę

18 Sty 2006 22:36 1029 6
  • Poziom 10  
    Witam mam taki sobie problem dostałem kiedyś suba aktywnego firmy CAT HCS 2000 głośnik ma średnicę 16 cm,wiem że jest to byle co ale może da się go troszkę ztuningować,ponieważ gdy dźwięk ma zejść bardzo nisko głośnik sobie pierdzi napewno nie jest to wina głosnika bo podłanczałem 3 różne tesle visatona i nawet tonsila 25cm efekt jest taki sam,scalak wnim siedzi jakiś D2030A kondy są 2 po 4700mikro,nie mam schematu,ale sobie tak myślę gdyby pozamieniać te elemęty na jakieś firmowe,czy to ma sens,nie mam kasy żeby kupić lub nawet poskładać coś lepszego,więc moja prośba czy można coś przy tym pokombinować i czy to ma sens na jakąś poprawę
  • Poziom 13  
    niestety sensu to raczej nie ma z tej kostki 20W w porywach to max jedyne co można zrobić to zwiekszyć pojemnosc kondensatorów w zasilaczu ale przy takim sprzęcie niewiele to pomoze
  • Poziom 35  
    zwiekszanie pojemnosci nic nieda bo ta jest wystarczajaca,najlepiej wymieni wzmacniacz na inny np bardzo prosty w budowie tda7294 napewno odczujesz spora roznice
  • Poziom 30  
    No TDA 7294 może byłby dobry, ale wymagałby nowego zasilacza.
    To już nie tuning tylko budowa całości od początku.
    Tuningiem możnaby nazwać włożenie tam TDA 2050 (teoretycznie kilka W więcej), ale przy tym samym zasilaniu nic to nie da.
  • Poziom 12  
    No niestety poprawić się w tym wzmaku już nic nieda :(
  • Poziom 10  
    Dzięki Panowie za odpowiedzi,w takim przypadku narazie dam sobie spokuj,jak będę miał trochę kasy jakiejś lewej to pomyślę o konkretnym wzmacniaczu,bo widzę ze w badziewie sie niema co pchać a później żałować,Pozdrowienia dla Wszystkich.
  • Poziom 43  
    kup TDA 2050, podmień TDA 2030A i daj twa razy większe trafo na nieco większe napiecie powinna poprawic się jakość.