Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony SLV-436 EE, problem z wizją i fonią

18 Sty 2006 23:31 1392 7
 • Poziom 21  
  Video miało objawy braku foni, obraz zasniezony i zrywało synchronizację. Objawy wskazywały na dysk wizyjny, po podmiance bez zmian. Zauważyłem peknietą tasiemkę od druma. Po zlutowaniu nic nie pomogło. Profilaktycznie zostały wymienione kondziołki w przetwornicy. Mam jeszcze pytanko, ile powinny wynosic rezystancje w obwodzie druma bo nie wiem czy ta tasiemka została dobrze zlutowana i czy mozna go jakoś rozebrać .
  Dzieki
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  noel79 napisał:
  ile powinny wynosic rezystancje w obwodzie druma

  Rzędu dziesiątych ohma.
 • Poziom 21  
  W moim przypadku wynosi okolo 1 ohma czy tak moze byc czy to wina złego zlutowania tasmy połączeniowej druma z elektroniką
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Takie pomiary można wykonać tylko miliomomierzem. Pomiar multimetrem może wprowadzać w błąd. Taśma w wewnętrznej części DRUM`a jest połączona bezpośrednio z uzwojeniami transformatora wirującego, mającego niewielką ilość zwojów. Jednak może zdarzyć się , że te połączenia ulegają pogorszeniu i wtedy rezystancja połączeń wzrasta.
 • Serwisant
  Przepraszam ze się wstącę ale rolka w jakim stanie jest i panewki na ośce nie maja luzu.
 • Poziom 21  
  mam jeszcze jedno pytanko ,slyszałem jeszcze ze czasami wazana jest wysokosc zamocowania dysku wizyjnego ,ze dawane sa jakies podkładki ,moze podczas montazu mi taka uciekla i nie trafia tasma na dysk wizyjny.ostatnio rozebrałem i złozyłem ponownie cały drum i w dolnej i gornej krawedzi obrazu jest on szarpany i zasniezony .
 • Poziom 12  
  Bez wymiany drumu-silnika głowic to raczej nie dasz rady. Najprawdopodobniej przestawiłeś punkt przełącznia głowic wizyjnych przy rozkręcaniu głowicy a ustawić coś takiego to jest wyższa szkoła jazdy. Proponuję podstawić cały motor z głowicami to będziesz wiedział na czym stoisz, taki motor to bym nawet znalazł.
 • Poziom 21  
  koledzy a moze ma ktos taką całą działającą głowicę z okolic lublina zeby podstawic i sprawdzić czy to napewno to