Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Samsung G643C nie zatrzymuje talerza

18 Sty 2006 23:51 5556 13
 • Poziom 20  
  Witam!
  Problem jak w temacie. Po odliczyniu przez zegar zadanego czasu, w momencie ukazania się cyfry 0 słychać informacje dżwiękową o końcu pracy a mimo to talerz cały czas się obraca i mikrofala cały czas pracuje. Co mogło ulec uszkodzeniu?
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Poziom 15  
  Witaj .na początku spradzał bym po kolei mikrowylaczniki ,jest ich kilka w mikrofalach a po zamknięciu przełączają sie w różne kombinacje załącz wyłącz . potem zostaje elektronika , przekazniki na płycie to już grosza sprawa przynajmniej dla AGD nie elektronika :)
 • Poziom 21  
  Prawdopodobnie zwarte styki przekaźnika załączającego zasilanie transformatora lub sterowanie tym przekaźnikiem.
 • Specjalista AGD
  Napisz czy jak po skonczeniu programu gdy ukaze sie "0" jak obraca sie talerz to czy rowniez grzeje, bo podejrzewam ze nie :)Moze dziala tylko swiatlo, wentylator i talerz??
 • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
 • Poziom 20  
  Grzeje, grzeje. Gdy pojawi się zero słychać jak przesterowany zostaje przekażnik ale bez widocznych rezultatów. Sprawdzę je wszystkie po kolei, o rezultatach poinformuję.
 • Poziom 16  
  W kolejnosci:
  Zglejowane styki przekaznika
  Ew. wymienialem triak + element sterujacy nim - optotriak z zalaczaniem w zerze
  Tranzystor sterujacy przekaznikem na plytce
 • Specjalista od sprzętów RTV
  Na pw. masz schemat tej kuchenki - powinno być łatwiej.
 • Poziom 20  
  Dziękuję koledze wyżej za schemat ale i tak nie daje rady. Zacznę od początku. Mikrofale dostałem martwą. Uszkodzony był transformator - brak napięcia na wtórnym uzwojeniu. Znalazłem przy samym pinie transformatora upalone uzwojenie, połączyłem no i wszystko ruszyło z jednak, że się nie zatrzymywała. Wyciągłem całą płytkę jeszcze raz i zacząłem sprawdzać elementy. Przekażniki - OK. Znalazłem trzy zwarte diody: D05, D06 i D07. Po ich wymianie mam kolejny problem. Po samym włączeniu sznura do sieci słychać coraz głośniejsze buczenie transformatora (nie tego na płytce) i czuć swąd który wydobywa się z opornika znajdującego się na płytce z bezpiecznikami: 15 Omów, 15W. Nie można go dotknąć taki gorący! Jeżeli wypnę złącze CN02 jest w porządku lub zasilanie tego złącza przez przekażnik RY01. Mało tego, jeżeli nic nie wypnę i otworzę dżwiczki następnie podłącze zasilanie, talerz przy tych otwartych dżwiczkach zaczyna powoli się obracać i załancza się wentylator. Zamknę je, wszystko staje i znów buczenie i ten smród. Wszystkie switche od drzwi sprawdzone, przy podłączeniu przewodów na pewno nic nie zamieniłem ani nie pomyliłem się. Nie wiem już co mierzyć po prostu na razie są to dla mnie jakieś czary!!!
  -------------------------------------------------------------------------------------
  W końcu jakiś postęp. Winien całemu zachowaniu jest KSR1005. Podminiłem podejrzanego z innym i wszystkie objawy znikły z tym tylko, że grill teraz cały czas wolno grzeje (zamiana miejsc). Znalazłem w bazie odpowiedniki ale i tak nigdzie w sklepach nie mogę ich znależć. Jeśli któryś z kolegów wie gdzie można je nabyć proszę o informację. Są to:KSR1005 - AA1L3N, DTC143XS, UN421F.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 16  
  W niektórych kuchenkach uszkodzenie któregoś z mikroprzełączników przy drzwiach dawało ten objaw - talerz się obraca mimo, że nie powinien.
  Wtedy na płytce sterownika wszystko OK.
  Pzdr
  GK
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 16  
  Ze scalakiem raczej słabo, na ogół robione na zamówienie producenta sprzętu i w ogóle nie oferowane na rynku - prawa właścicielskie:(
  Prędzej całą płytkę gdzieś z demobilu.
  Często jest tak, że talerz, oświetlenie, czasem wentylator sterowane są przez przekaźnik, ten włączany tranzystorem, dopiero tranzystor z mikroprocesora. sprawdzić czy taki tranzystor nie ubity tj. porównać sygnał z procka na bazę i napięcie na kolektorze. Jeśli jest rezystor w bazie, można bazę zewrzeć do masy - dobry musi się wyłączyċ. Może sklejone styki przekaźnika?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto