Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Sunny 1,4 16v `91 Duze spalanie na bezynie na gazieOK

19 Sty 2006 09:07 3652 4
  • Poziom 14  
    Witam

Mam nissana sunny ktory ma bardzo dziwna jak dla mnie dolegliwosc. Otoz auto pali ok 16l/100km benzyny w jezdzie miejskiej i 6,5l/100km w jezdzie poza miastem (ma on rowniez zalozona instalacje gazowa i jego spalanie jest duzo mniejsze na gazie odpowiednio 9l/100km i 7l/100km) :!: spalanie w miescie jest bardzo duze z tego co sie dowiedzialem jest uszkodzony jakis czujnik w gazniku odpowiedzialny za dopuszczanie paliwa, z tego co mi tlumaczono to spalanie w miescie jest spowodowane tym ze w miescie (np. na swiatlach) pedal gazu nie jest wcisniety i mimo tego ze auto ma ok 1000obr/min to dostaje pelna dawke paliwa, natomiast na trasie jest wcisniety caly czas pedal gazu i auto otrzymuje dawke paliwa uzalezniona od wcisnietego pedalu gazu.

Moje pytanie jest nastepujace czy ktos mial podobna sytuacje i wie co mozna w takim przypadku zrobic zeby to naprawic:!:

Z gory dziekuje za pomoc
    Pozdrawiam
    Cr2ShEr
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Jeśli to gaźnik to problem może być faktycznie z zaworkiem lub pływakiem który nim steruje - ale zwykle w tego typu uszkodzeniu samochód wogóle nie chce odpalić na benzynce. Wszystko jednak możliwe że to to jest przyczyna.
  • Poziom 24  
    Wydaje mi sie ze najlepiej byloby jednak udac sie do dobrego gaznikowca, zeby wyregulowal gaznik. Problem moze lezec wlasnie w kiepskiej regulacji.
  • Poziom 20  
    Posiadałem nissana Sunny na gaźniku, a teraz ma Primerę też na takim elektronicznym gaźniku i powiem tak: te gaźniki mają kilka osprzętów elektrycznych, mianowicie kilka elektrozaworów (dysze sterowane elektrycznie z poszczególnych wyjść urządzenia sterującego) i jeśli załączoną masz dyszę przyśpieszonego biegu jałowego to będziesz miał kosmiczne spalanie i podwyższone obroty. Jest też tam elektryczne urządzenie na bimetalu (ssanie) które w tych gaźnikach często śniedzieje lub traci połączenie i nie podgrzewa sprężyny bimetalowej tak szybko jak powinno - i znów duże spalanie.Na gazie będziesz miał dobrze bo tam gaz ssany jest podciśnieniem a benzynka leci sobie dodatkowym kanałem i znika z baku, o ile się nie mylę to posiadasz też sondę lambda jednoprzewodową, może spróbuj zrobić pomiary voltomierzem (uboga, bogata mieszanka)
  • Poziom 14  
    Tak jest tam sonda lambda jednoprzewodowa, jezeli jest to mozliwe to poprosilbym o jakies szczegolowe informacje co i jak mam sprawdzic (bo niestety nie znam sie az tak dobrze na autach i budowie silnika itp.) auto nie dawno bylo u gaznikowca cos tam wyregulowal i teraz pali 12l/100km w miescie (ale to i tak jest chyba zdecydowanie za duzo). Jezeli chodzi o odpalanie auta to nie ma najmniejszego poroblemu nawet przy tych temteraturach jakie obecnie u nas panuja (tj. -15stopni) auto odpala elegancko na bezynie jak i na gazie.