Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPSON stylus C86 - wyłącza się

19 Sty 2006 14:32 2062 3
 • Poziom 11  
  W drukarce była zaschnięta głowica - wymontowałem ją, wymyłem odpowiednim płynem i zamontowałem ponownie. I tu pojawia się problem:
  po włączeniu przyciskiem "power" drukarka normalnie się uruchamia i przechodzi w stan oczekiwania.
  Jednak gdy puszczę dowolny wydruk to przesuwa karetkę maksymalnie w lewo, piszczy przez kilka sekund a następnie się wyłącza. Co zrobiłem źle? może ustawienie zębatek? tylko jak?

  Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

  Bezpiecznik F1 w zasilaczu - OK
  Bezpiecznik F1 na płycie głównej - OK
  Bezpiecznik F2 na płycie głównej - OK
  te dwa duże tranzystory na płycie głównej też spawne.


  może jednak mechanika, tylko co???

  Dodano po 37 [minuty]:

  Wyłącza sie niezależnie czy idą dane z komputera, czy po naciśnięciu przycisku pobierania papieru - może jednak to mechanika???
  ręce mi opadają, chyba juro ją w 100% rozkręcę i wyszoruję.
 • Poziom 13  
  Może niewłaściwie założyłeśtasiemkę odpowiadajacą za położenie karetki, albo jest brudna co powoduje że drukarka "nie wie" w którym miejscu są głowice, dojeżdża do końca i wyłącza się bo czuje opór.
 • Poziom 14  
  Mam podobny problem. Po założeniu tuszy do drukarki nastepuje czyszczenie dysz, następnie karetka wraca do polożenia spoczynkowego (po prawej stronie). Swieci tylko zielona dioda ciągłym światłem.

  Problem zaczyna sie gdy zaraz po czyszczeniu chcę coś wydrukować lub ją wyłączyc. Karetka przesuwa sie na lewy kraniec i piszczy glowica przez ok. 2 sekundy (jeszcze to normalny stan), ale po tym zdarzeniu drukarka momentalnie SAMA SIĘ WYŁĄCZA, karetka nadal stoi nad otworem (po lewej stronie), i nie wraca do polożenia spoczynkowego. Dzieje się tak zarówno gdy drukarka jest podłączona do PC jak i bez połączenia z komputerem.
  Nie pobiera papieru, bo zdąży się wyłączyć zanim zacznie drukować.

  Gdy teraz włącze drukarkę, karetka wraca do położenia spoczynkowego, i po chwili od nowa czyści dysze, marnując oczywiście tusz, i sytuacja się powtarza, jak wyżej opisałem.

  Nie wiem w czym tkwi problem.

  Da sie jakoś naprawić elektronikę, czy konieczna jest wymiana ?

  Bardzo proszę o poradę co jeszcze można zrobić.

  P.S. Drukarka wcześniej działała normalnie, ale nie drukowała poprawnie wszystkimi dyszami. Nie traktowałem głowicy żadnymi płynami, tusz instalowałem prawidłowo. Używam tylko oryginalny (tusz zaczynal sie kończyc, dlatego zresetowalem chipy).
  Element czyszczący przepłukałem i sprawdziłem jego działanie - jest ok.
  Karetka z głowicą przesuwa się bez oporów. Drukarka nie sygnalizuje błędów diodami.
 • Spec od drukarek
  Ja niedawno miałem podobny problem z Epsonem R200 - głowica została wymontowana do czyszczenia, zamontowana z powrotem i urządzenie w ogóle przestało się włączać. Pomogło odłączenie i podłączenie głowicy: widocznie taśma była niedociśnięta w gnieździe lub coś zwierało.