Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LinkSys. Problem z serwisem dynDNS.org. router WAG354G

pok1 19 Jan 2006 11:26 9488 10
    pok1
    Level 11  
    Mam problem z konf. linksys'a WAG354G dla usługi dynDNS.org. Zarejestrowałem się w serwisie DynDNS.org, host działa bo sprawdza się z aplikacją DynDNS UPDATER pod Win XP, nie działa tylko z routera.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jaką masz wersję firmware ?
    Sprawdź na innej (najlepiej nowszej jeśli jest), być może aktualnie używana wersja ma jakiś błąd w obsłudze DynDNS.org.
    lechoo
    Level 39  
    Być może problem tkwi w tym, że kiedyś ten serwis był pod adresem dyndns.org, obecnie jest pod dyndns.com
    Powinna pomóc aktualizacja softu w routerze.
    pok1
    Level 11  
    Mój Firmware Version: 1.01.03. Gdzie szukać nowszego? Na stronie producenta nie ma. Czy DDNS w tym sprzęcie wogóle działa? Czy ktoś to sprawdził? Może wymiana na inny pomoże, tylko JAKI???
    Wszelka pomoc mile widziana.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    lechoo wrote:
    Być może problem tkwi w tym, że kiedyś ten serwis był pod adresem dyndns.org, obecnie jest pod dyndns.com

Serwis działa na obu adresach (i nie tylko), więc to nie jest powodem problemów.
    wlserwis
    Level 14  
    As of October 31, 2005 DynDNS will no longer update systems identified as client/1.0.

Wniosek: od 1.11.2005 aktualizacja nie działa na ŻADNYM routerze (bo te routerki maja właśnie klienta 1.0).
    I zgadza się, sprawdziłem na kilku producentach. Pozostaje cierpliwie czekać na nowe firmware'y (oczywiście o ile zrobią takowe...).
    LEM
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Najnowszt firmware jest z 20 gdudnia 2005 v1.01.05_004

Mozesz go pobrać z tej lokalizacji ftp://biuro.fen.pl/sterowniki/Linksys/Linksys%20WAG354G/

P.S.
    Wersja firmware 1.01.03 pochodzi z 21 lipca 2005, a więc może nie obsługiwać zmian dynDNS, które nastąpiły w listopadzie.
    wlserwis
    Level 14  
    I działa na tym firmware DynDNS? Sprawdzone?
    sirTIM
    Level 15  
    mi nie dziala a mam najnowszy firmware. W routerze wyswietla successfully ale ip nie zmienia w dyndns.org :(
    sirTIM
    Level 15  
    Ok zadzialalo, trzeba zrobic hard reset
    DPM
    Level 11  
    A mi nie dziala :( ... fakt na wczesniejszym firmware nie dzialalo wogole ...a na tym najnowszym xxxx 004 dziala ale tylko jak wejde na SETUP --> DDNS i klikne zapisz ... to wysyla do servera ddns do bazy i wtedu sie updeatuje ... ale zeby samo jak wylacze zasilanie i po zalaczeniu zlapie polaczenie przez linie tel ... to niestety nie .
    Moze kolega podpowie co ma poustawiane ..ze mu dziala